Zwłoki mężczyzny znalezione na podwórku. Wcześniej został pobity

Kajdanki. Fot. BortN66 Shutterstock e1491585565894
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 36-letniego mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w niedzielny poranek na podwórku jednej z posesji w miejscowości Liszno, w gminie Rejowiec Fabryczny.

W niedzielę rano dyżurny komendy w Chełmie otrzymał zgłoszenie, że na podwórku jednej z posesji z miejscowości Liszno znaleziono zwłoki 36-letniego mężczyzny. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny.

Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone i przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej w celu wykonania sekcji zwłok. – Na wyniki sekcji zwłok trzeba poczekać co najmniej 2-3 tygodnie. Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie mogę ujawnić wstępnej przyczyny śmierci 36-latka. Musimy jeszcze przesłuchać szereg osób – mówi Zenon Bolesta z Prokuratury Rejonowej w Krasnymstawie.

Policjanci ustalili, że zmarły mężczyzna był okolicznym mieszkańcem i nie zamieszkiwał na tej posesji. W związku z tym zdarzeniem zatrzymana została mieszkająca tam 26-letnia kobieta i 28-letni mężczyzna oraz 32-letni mieszkaniec Chełma.

– Wstępne ustalenia są takie, że 36-letni mężczyzna został pobity przez 32-latka, po czym poszkodowany gdzieś sobie zwyczajnie poszedł. Po jakimś czasie 36-latek wrócił i próbował wejść do mieszkania, gdzie przebywali: 26-latka, 28- i 32-latek. Domownicy nie wpuścili mężczyzny do środka. Gdy ten przestał się „dobijać”, myśleli, że sobie już poszedł. Gdy nadszedł ranek, znaleźli niedającego oznak życia 36-latka na podwórku – relacjonuje Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Kobieta i młodszy z mężczyzn usłyszeli zarzuty nieudzielenie pomocy osobie znajdującej się w położeniu zagrażającym życiu lub zdrowiu. Starszy z kolei usłyszał zarzuty spowodowania uszczerbku na zdrowiu. Dzisiaj wszyscy troje zostaną doprowadzeni do prokuratury.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.