Zwłoki bez stóp i z ranami ciętymi szyi oraz głowy. Dwie osoby z zarzutami

pobicie kajdanki
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Prokuratura przedstawiła zarzuty zabójstwa i znieważenia zwłok Justynie. K. i Krzysztofowi Ł. Oboje mieli się dopuścić morderstwa 36-latka, któremu odcięli stopy i zadali liczne rany cięte szyi oraz głowy.

Wracamy do sprawy brutalnego morderstwa, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w miejscowości Wierzchowiska, w gminie Modliborzyce (powiat janowski). Zwłoki mężczyzny przykryte kocem zostały znalezione w czwartek przez jednego z przechodniów na skraju pobliskiego lasu.

Na miejscu był wykonywane czynności pod nadzorem prokuratora. Już wstępne oględziny wskazywały, że mężczyzna nie zmarł naturalnie, został bowiem okaleczony. – „Przypadkowa osoba ujawniła zwłoki 36-letniego mężczyzny, który posiadał liczne rany cięte w okolicy głowy i szyi, a także odcięte stopy” – mówi Artur Szykuła, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu.

Z ustaleń śledczych wynika, że ofiara to 36-letni mieszkaniec Wierzchowisk. W ubiegłym tygodniu w związku ze sprawą śledczy zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę, którzy mogą mieć wiązek ze śmiercią 36-latka. – „Zatrzymaliśmy do tej sprawy dotychczas trzy osoby. Są to osoby w przedziale wiekowym od 30 do 52 lat. Trwają czynności procesowe obecnie” – wyjaśnia Artur Szykuła.

Usłyszeli zarzuty

Wszystkie osoby zostały przesłuchane i jeden z mężczyzn został zwolniony, bo się okazało, że nie miał nic wspólnego z tym zdarzeniem. Śledczy przedstawili Justynie. K. i Krzysztofowi Ł. zarzut zbrodni zabójstwa 36-letniego Daniela S. i znieważenia jego zwłok.

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Justyna K. nie przyznała się do popełnienia obu zarzucanych jej czynów. Krzysztof Ł. przyznał się jedynie częściowo do przedstawionych mu zarzutów. Oboje złożyli wyjaśnienia” – dodaje Szykuła.

Sąd Okręgowy w Zamościu postanowił uwzględnić wniosek prokuratury i zdecydował o tymczasowym areszcie na okres trzech miesięcy dla Justyny K. i Krzysztofa Ł. Zarzucana oskarżonym zbrodnia zabójstwa jest zagrożona karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także: Makabryczne odkrycie w Wierzchowiskach. W lesie znaleziono zwłoki bez stóp

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.