Żużel: Lublin organizatorem dwóch rund FIM Speedway Grand Prix 2021

Stadion żużlowy Z5 przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie
Stadion żużlowy Z5 przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie | fot. UM Lublin

Lublin będzie organizatorem dodatkowej rundy FIM Speedway Grand Prix 2021. „To historyczna chwila” – przyznał prezes Speedway Motoru Lublin Jakub Kępa.

Kolejna runda Grand Prix w Polsce

Przypomnijmy, że na początku czerwca organizatorzy FIM Speedway Grand Prix 2021 ogłosili, że w Lublinie 7 sierpnia zostanie rozegrana piąta runda z cyklu Grand Prix. Początkowo runda miała zostać przeprowadzona w tym samym terminie, lecz na PGE Narodowym w Warszawie. Zawody te zostały jednak odwołane, po czym ogłoszono, że turniej będzie zorganizowany w Lublinie.

W czwartek (8.07) ogłoszono, że na stadionie żużlowym przy Al. Zygmuntowskich w Lublinie przeprowadzone zostaną łącznie dwie rundy cyklu Grand Prix. Kolejna runda odbędzie się dzień wcześniej, czyli 6 sierpnia.

Jakub Kępa, prezes Speedway Motoru Lublin powiedział: „Jesteśmy świadkami historycznego momentu dla naszego miasta. Organizacja największej imprezy żużlowej na świecie – FIM Speedway Grand Prix – to wyróżnienie zarówno dla Lublina, jak i naszego klubu”.

„Kolejna okazja do zorganizowania tak ważnego wydarzenia na naszym stadionie może się już nie powtórzyć, dlatego cieszymy się, że nasi uczestnicy poczują niesamowitą atmosferę, z której słynie Lublin” – dodał Kępa.

Tegoroczny cykl Grand Prix rozpocznie się w dniach 16-17 lipca w Pradze. Dwie kolejne rundy odbędą się we Wrocławiu (30-31 lipca), następnie w Lublinie (6-7 sierpnia), Malilli (14 sierpnia), Togliatti (28 sierpnia), Vojens (11 września) oraz Toruniu (2 października).

Informacje o biletach na Lublin Speedway Grand Prix 2021 mają zostać opublikowane w najbliższym czasie.

AKTUALIZACJA:
Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland. Rusza sprzedaż biletówWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.