ZTM wybrał firmę, która dostarczy przegubowe trolejbusy do Lublina

trolejbus komunikacja miejska ztm mpk lublin
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie wyłonił wykonawcę, który dostarczy do naszego miasta łącznie 15 fabrycznie nowych trolejbusów przegubowych.

Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie rozstrzygnął dwa oddzielne przetargi na zakup odpowiednio 5 i 10 sztuk fabrycznie nowych trolejbusów przegubowych. Łącznie 15 „przegubowców” dostarczy do Lublina firma Solaris.

Zamawiane trolejbusy to 18-metrowe, niskopodłogowe, klimatyzowane pojazdy. Trolejbusy będą wyposażone w dodatkowy napęd w postaci baterii, który pozwala im pokonywać odcinki tras nie wyposażone w trakcję trolejbusową.

Ponadto pojazdy posiadają monitoring oraz automaty do sprzedaży biletów, akceptujące zarówno monety, jak i płatności zbliżeniowe kartami i telefonami komórkowymi. Pojazdy będą również posiadały urządzenia do zliczania pasażerów.

Pięć trolejbusów ma zostać dostarczonych najpóźniej do 4 maja 2020 r. Pozostała dziesiątka ma trafić do Lublina niespełna rok później, do 1 kwietnia 2021 r. Docelowo nowe przegubowce zostaną skierowane do obsługi linii nr: 156, 158 i 160.

Lublin był pierwszym polskim miastem, który postawił na fabrycznie nowe i niskopodłogowe trolejbusy przegubowe. W 2014 roku miasto kupiło dwanaście Solarisów Trollino 18. W ubiegłym roku natomiast pojawiło się 15 sztuk Ursusów CS18LFT.

Po realizacji dostaw w ramach ogłoszonych postępowań, w taborze lubelskiej komunikacji miejskiej będą łącznie 42 przegubowe trolejbusy.

Czytaj także: Ursus Bus nie dostarczy 10 trolejbusów. Miasto zerwało umowę

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.