ZTM Lublin – Nowa linia autobusowa do Świdnika oraz na lotnisko

ZTM Lublin planuje otwarcie nowego połączenia autobusowego do Świdnika. Linia kursowałaby przez Zadębie, Port Lotniczy Lublin oraz objęła by gminy Mełgiew i Wólka. 

Nie wiadomo jeszcze z jaką częstotliwościowa będą kursować autobusy. Prawdopodobnie nowa linia otrzyma numer 5, co jest nawiązaniem do linii 55, czyli pierwszego połączenia ze Świdnikiem. Aktualnie trwają trwają uzgodnienia z władzami gmin Świdnik, Mełgiew oraz Wólka. Aby ZTM Lublin uruchomiło nową linię wyjeżdżającą poza granice Lublina, do kosztów eksploatacyjnych muszą się dołożyć zainteresowane gminy.

Nowe połączenie ze Świdnikiem prawdopodobnie otwarte będzie od września, a możliwe że będziemy mogli nią pojechać jeszcze w wakacje, będą wtedy sprawdzane natężenie osób na poszczególnych przystankach. Patrząc na zapełnienie linii 55, pasażerów dla nowego połączenia nie powinno zabraknąć. Do Świdnika kursuje także linia nocna N2.

Chęcią współpracy zainteresowana jest także gmina Jastków, która wnioskuje o wydłużenie linii nr 20 oraz uruchomienie nowej linii do Tomaszowic.

 Fot. Archiwum

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.