Zrobiło się ciepło. Coraz więcej ogródków gastronomicznych na Starym Mieście i deptaku [ZDJĘCIA]

Ogródki gastronomiczne przed restauracjami na Starym Mieście
Ogródki gastronomiczne przed restauracjami na Starym Mieście | fot. Dominik Wąsik

Odkąd zrobiło się cieplej na Starym Rynku i deptaku w Lublinie, pojawia się coraz więcej ogródków gastronomicznych. Klienci restauracji chętnie korzystają z możliwości spożycia posiłku na świeżym powietrzu.

Pierwsze ogródki gastronomiczne już działają

Pierwsze stoliki, krzesełka i leżaki pojawiły się już pod koniec marca. Jak poinformował nas Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie, aktualnie do urzędu wpłynęło 35 wniosków na organizację ogródków letnich. Na ich podstawie wydano 14 zezwoleń na ogródki stałe oraz 8 zezwoleń na ogródki tymczasowe.

Choć w kwietniu nie zawsze jest ciepło, do konsumpcji na świeżym powietrzu zapraszają już m.in. Trybunalska, Małe Indie, Klubokawiarnia OSTRO, Pijana Wiśnia, Peccato di Gola, Restauracja Staropolska, Sielsko Anielsko, Atrium, Acerna’s, Hotel Avatary Miasta, czy ParZona.

Duże wpływy z ogródków do miasta

Teren pod ogródki gastronomiczne wzdłuż deptaka na Krakowskim Przedmieściu udostępniany jest przez Wydział Gospodarowania Mieniem Urzędu Miasta Lublin na podstawie umowy dzierżawy. W przypadku Starego Miasta tam Zarząd Dróg i Mostów wydaje zgodę na zajęcie pasa drogowego.

Wpływy za 2023 r. do budżetu z funkcjonowania ogródków zna deptaku w Wydziale Gospodarowania Mieniem za okres od kwietnia 2023 r. do grudnia 2023 r. wyniosły ponad 227 tys. zł. W przypadku Starego Miasta i pozostałych terenów w zarządzie ZDiM wpływy wyniosły łącznie 352,5 tys. zł.

ZDJĘCIA

Pierwsze ogródki gastronomiczne na Starym Mieście w Lublinie
Pierwsze ogródki gastronomiczne na Starym Mieście w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Pierwsze ogródki gastronomiczne na Starym Mieście w Lublinie
Pierwsze ogródki gastronomiczne na Starym Mieście w Lublinie | fot. Dominik Wąsik
Pierwsze ogródki gastronomiczne na deptaku w Lublinie
Pierwsze ogródki gastronomiczne na deptaku w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.