Znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną. Podpalił samochód członka rodziny [nagranie]

spalony samochód
fot. KPP Kraśnik

3-miesięczny tymczasowy areszt zastosował sąd wobec 31-latka z gminy Annopol, który został zatrzymany przez annopolskich policjantów. Mężczyzna znęcał się psychicznie i fizycznie nad żoną oraz podpalił samochód należący do członka rodziny o wartości 31 000 zł.

Tłumaczył, że nie wie, skąd wziął się ogień

Dyżurny kraśnickiej komendy w miniony weekend otrzymał zgłoszenie o podpaleniu samochodu na terenie gminy Annopol. Na miejsce pojechali funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Annopolu, którzy zastali tam 31-letniego domownika. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że nie wie, skąd wziął się ogień. Wezwana straż pożarna ugasiła płonący pojazd.

spalony samochód
fot. KPP Kraśnik

Z nagrań monitoringu wynika, że to prawdopodobnie 31-latek polał samochód o wartości 31 tysięcy złotych należący do członka rodziny substancją łatwopalną i dokonał jego podpalenia. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna po alkoholu znęcał się również nad swoją żoną psychicznie i fizycznie, wszczynając awantury i grożąc pozbawieniem życia, wyzywał ją również słowami wulgarnymi.

zatrzymany za znęcanie i podpalenie
fot. KPP Kraśnik

Policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Annopol. 31-latek usłyszał dwa zarzuty znęcania oraz zniszczenia mienia, do których się przyznał, odmawiając składania wyjaśnień. Sąd zastosował 3-miesięczny tymczasowy areszt jako środek zapobiegawczy. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności — informuje aspirant Paweł Cieliczko.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.