Znalazł ciało w przydrożnym rowie. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia

Znalazł ciało w przydrożnym rowie. Sprawca potrącenia uciekł z miejsca zdarzenia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce w Starym Zamościu. W przydrożnym rowie znaleziono zwłoki 36-letniego mężczyzny – został śmiertelnie potrącony.

W niedzielę przez godz. 7 rano policjanci z komendy miejskiej policji w Zamościu otrzymali zgłoszenie o znalezionych zwłokach mężczyzny w przydrożnym rowie w miejscowości Stary Zamość na drodze krajowej nr 17. Na miejsce wysłano patrol policyjny i zespół ratownictwa medycznego.

Lekarz załogi pogotowia stwierdził zgon mężczyzny. Przez kilka godzin na miejscu zdarzenia trwały oględziny miejsca, w którym odnalezione zostały zwłoki. Mundurowi ustalili tożsamość ofiary, to 36-letni mieszkaniec gminy Stary Zamość.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 36-latek jest ofiarą wypadku drogowego. Mężczyzna został potrącany przez nieustalony dotychczas pojazd, którego kierowca uciekł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu.

Wszystkie czynności na miejscu zdarzenia prowadzone były pod nadzorem prokuratury, uczestniczył w nich także biegły z zakresu ruchu drogowego. Równocześnie rozpoczęły się poszukiwania kierowcy. Policjanci ustalają świadków, zabezpieczają monitoring, zbierają wszelki informacje, które doprowadzą do ustalenia osoby, która prowadziła pojazd.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozić może kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Śmiertelnie potrącił pieszego i uciekł. Szukają kierowcy matiza

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Skurwysyn pewnie był pijany i dlatego uciekł, dla takiego skurwysyna podwójny wyrok i dożywotni zakaz prowadzenia.