Znajomy wysłał Ci podejrzane zdjęcie na Facebooku? Uważaj! To wirus

Zdjęcie ilustracyjne

Z tym wirusem nie ma żartów. Niewinny załącznik od znajomego na Facebooku może pozbawić cię konta i pieniędzy.

Zastanówcie się dobrze, zanim klikniecie w załącznik w wiadomości od znajomego na Facebooku. Niewinnie wyglądająca grafika w formacie SVG może okazać się groźnym wirusem, który przejmie wasze konto.

Na czym polega atak?

Twój znajomy na facebooku może wystać Ci takie „zdjęcie”:

fot. niebezpiecznik.pl
fot. niebezpiecznik.pl

Złośliwy wirus udaje plik graficzny załączony w wiadomości od znajomego. Kliknięcie w link przekierowuje do strony z rozszerzeniem dla przeglądarki.

W rzeczywistości komputer jest infekowany niebezpiecznym kodem, który m.in. przejmuje kontrole nad kontem w serwisie społecznościowym. W sieci można znaleźć relacje osób, które zauważyły także zdalnie zrobione przelewy na PayPalu.

– Jeśli zainstalowałeś w swojej przeglądarce ten dodatek, nie będziesz w stanie go usunąć bezpośrednio z przeglądarki. Niestety, dodatek zamyka stronę z ustawieniami.

Po zainfekowaniu komputera, wirus rozsyła wiadomości kontaktom z Facebooka, warto więc ostrzec o sprawie swoich znajomych.

Jak usunąć wirusa? Przejdź do kolejnej strony znajdującej się poniżej.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.