Zmieniło się pierwszeństwo na ważnym skrzyżowaniu. Kierowcy jeżdżący na pamięć mogą mieć poważny problem

Przedłużenie ul. Węglarza w Lublinie
Przedłużenie ul. Węglarza w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Kierowcy, którzy mieli dotychczas pierwszeństwo przejazdu, teraz muszą go ustępować. W piątek zmieniła się organizacja ruchu na jednym ze skrzyżowań w Lublinie. Problem w tym, że wielu kierowców nadal jeździ na pamięć i dochodzi do niebezpiecznych sytuacji.

Zmiana pierwszeństwa na ul. Węglarza

Od piątku (22 marca) drogowcy wprowadzili czasową organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Węglarza, Walecznych, Kłopotowskiego i Strzembosza. Główna zmiana dotyczy zmiany pierwszeństwa na tym skrzyżowaniu – ulice Strzembosza i Walecznych będą podporządkowane.

W pierwszym etapie prac został zamknięty wlot ul. Kłopotowskiego z wyjątkiem samochodów obsługujących budowę oraz autobusów komunikacji miejskiej w celu zawracania. Przystanek autobusowy z ul. Kłopotowskiego został przeniesiony na ul. Węglarza.

Przy krawędzi jezdni został wyznaczony ciąg pieszy. Z kolei na ul. Walecznych nastąpiło wyłączenie z ruchu prawoskrętu. Utrudnienia potrwają do odwołania.

Postęp prac na budowie przedłużenia ul. Węglarza

Obecnie w rejonie ul. Węglarza trwa rozbiórka budynków i ogrodzeń oraz porządkowanie terenu. Jednocześnie wykonawca przystąpił do robót ziemnych oraz prac z branży sanitarnej i elektrycznej. Inwestycję realizuje PBI Infrastruktura S.A. wspólnie z PBI WMB Sp. z o.o. Jej zakończenie planowane jest w październiku 2025 r.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kretyn ustalał zmiany było zrobić zakaz skrętu w prawo jadąc od walecznych i w lweo od strzemborza iii na wprost od weglarza ….I wszystko w temacie ale nie kase trza wydać

  2. Co za debil to zrobił? Zdjęli stare znaki o organizacji ruchu, ale nie postawili nowych. Teraz ludzie stoją ze strzembosza i nie wiedzą że mogą jechać, tylko próbują ustępować pierwszeństwa tym z Walecznych, bo nie wiedzą że tamci już pierwszeństwa nie mają…