Zmienią ograniczenie prędkości na wjeździe do Lublina od strony Warszawy

Ograniczenie prędkości do 70 km/h na al. Solidarności przed skrzyżowaniem z al. Warszawską | Mapy Google

Urzędnicy przymierzają się do wprowadzenia stałej organizacji ruchu na al. Solidarności w Lublinie. Zmieni się ograniczenie prędkości na wjeździe do miasta od strony Warszawy.

Przypomnijmy, że ubiegłym tygodniu pisaliśmy o banerze, który zawisł na barierkach wiaduktu al. Warszawskiej w Lublinie. Ma on przestrzegać kierowców jadących al. Solidarności od strony Warszawy o tym, że obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/h i muszą się spodziewać w tym miejscu kontroli prędkości.

Kierowcy od pewnego czasu zwracali uwagę na to miejsce, domagając się zmian w oznakowaniu. Kierowcy głównie wnioskowali o to, żeby na al. Solidarności pod skrzyżowaniem z al. Warszawskimi ustawić znaki pionowe informujące kierowców o ograniczeniu prędkości w tym miejscu.

W tym konkretnym przypadku skrzyżowanie występuje z al. Warszawską, ponieważ jest połączenie z jezdnią z prawej strony (zjazd z ul. Warszawskiej w al. Solidarności). Ograniczenie prędkości do 50 km/h obowiązuje do skrzyżowania z ul. gen. Bolesława Ducha i al. Sikorskiego.

Zmienią ograniczenie prędkości na al. Solidarności

Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju, poinformował, że do realizacji został skierowany projekt stałej organizacji ruchu na al. Solidarności. Projekt uzyskał pozytywne opinie Komendy Miejskiej Policji w Lublinie oraz zarządu drogi.

„Projekt zakłada przeniesienie oznakowania obszaru zabudowanego przed skrzyżowanie al. Solidarności z al. Sikorskiego i ujednolicenie dopuszczalnej prędkości dla obydwu kierunków ruchu. Na odcinkach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 i 70 km/h, projektuje się ujednolicenie dopuszczalnej prędkości do 60 km/h (za wjazdami i zjazdami z łącznic projektowane jest uzupełnienie oznakowania informującego o dopuszczalnej prędkości). Na odcinku gdzie dopuszczalna prędkość obecnie wynosi 90 km/h zostanie zmniejszona do 70 km/h” – informuje Artur Szymczyk.

Jak wyjaśnia zastępca prezydenta, nowe ograniczenie prędkości spowodowane jest przekroczeniami emisji hałasu pochodzącego od ruchu pojazdów, na który skarżą się okoliczni mieszkańcy.

Co sądzicie o nowym ograniczeniu prędkości? Jakie ograniczenie prędkości według Was powinno obowiązywać na tym odcinku? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach pod artykułem.

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Kolejny wspaniały pomysł miasta…Ktoś musiał nad tym BARDZO długo myśleć… Taka szeroka, nowa droga i….ograniczenie. Po co było w takim razie robić drogę na wypasie?! Było zostawić starą, to by nikt więcej niż 60 nie jeździł, żeby auta na koleinach i garbach nie zepsuć…

  2. Znowu jakaś urojeniowe propaganda urzędników UM. Szuranie po mule. Żadnej wyobraźni, działanie na szkodę kierowców.

  3. Tyle milionów wpompowano w budowę głównej wylotówki na stolicę , droga dwujezdniowa dwupasmowa gdzie można jechać 100km/h a tu cyk… ograniczenie do 60km/h . Na al.Solidarności jest dopuszczalne 70km/h między blokami i tam hałas nie przeszkadza ?
    Gdzie tu sens i logika ?

  4. Bzdury z tym hałasem od aut, pewnie nawierzchnia gorszej jakości bo trzeba było na czymś przyciąć kaskę a przy okazji niby po co ekrany akustyczne jak nie chronią??? Może i za to ktoś przyjął kaskę…

  5. Min 90km/h do skrzyżowania z Lubomelska 60km/h nie ma sensu ws. Hałasu bo jak będzie jechał mustang lub nowe auta z głośnikami imitujące dźwięk z rury wydechowej to nawet jak będzie jechał 30 I doda gazu to będzie hałas !!!