Zmiany w pracy sześciu sygnalizacji świetlanych w Lublinie. „Obecnie testowane są różne warianty”

Sygnalizator wskazujący światło czerwone z kamerą
Sygnalizator wskazujący światło czerwone z kamerą | fot. Dominik Wąsik

Kierowcy powinni zwrócić uwagę, że drogowcy w sześciu miejscach w Lublinie zmienili tryb pracy sygnalizatorów świetlnych. W trzech lokalizacjach pojawiły się strzałki do warunkowego skrętu, co ma przyczynić się do upłynnienia ruchu.

Zmiany w pracy sygnalizacji świetlnych

Zmiany w pracy sygnalizacji świetlnych objęły skrzyżowania znajdujące się w dzielnicach Dziesiąta, Kośminek i Za Cukrownią. Zmianą układu faz oraz montażem strzałki do warunkowego skrętu w prawo objęto skrzyżowania:

  • Krańcowa – Dywizjonu 303 – Długa (wlot od ulicy Wyzwolenia)
  • Wyścigowa – Ksawerego Dunikowskiego – Wojenna (wlot od ulicy Ksawerego Dunikowskiego)
  • Wyścigowa – Smoluchowskiego (wlot od ulicy Nowy Świat)

Strzałki do warunkowego skrętu uruchamiane są z relacją lewoskrętną i są bezkolizyjne.

„Modyfikacja upłynniła ruch na wlotach skrzyżowań w szczycie porannym oraz popołudniowym, czyli wtedy kiedy ruch pojazdów jest największy” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Aktualnie wdrażane zmiany w organizacji ruchu w rejonie nowego dworca autobusowego Dworca Lublin, obejmują także dostosowanie programów pracy sygnalizacji świetlnych na skrzyżowaniach:

  • ul. Piłsudskiego – Lubelskiego Lipca ’80 – pl. Bychawski
  • Kunickiego – Wolska – pl. Bychawski
  • Lubelskiego Lipca ’80 – Stadionowa

Zobacz także: Ponad 3 km nowych buspasów w Lublinie. Na kilku skrzyżowaniach pasy ruchu zmienią swoje przeznaczenie [SZCZEGÓŁY]

„Obecnie testowane są różne warianty w celu uzyskania stałego sterowania światłami. Miasto chce wypracować kompromisowe rozwiązania, które zaspokoją potrzeby wszystkich uczestników ruchu drogowego korzystających z tych skrzyżowań i będą optymalne również pod kątem obsługi Dworca Lublin” – informuje Justyna Góźdź.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. To co teraz odwaliliscie z tymi światłami w godzinach szczytu przy tym dworcu woła o pomstę…. Źle poprotu tragedia…. Jazda na czerwonym świetle to tam codzienność … Z tego wtedy .blokowane są pasy przez tych stada baranów.