Zmiana regulaminu LRM. 200 zł kary za wykorzystanie roweru w celach komercyjnych

lubelski rower miejski
Rowery miejskie w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Lubelski Rower Miejski wprowadził zmiany w obowiązującym regulaminie. Operator przewidział kary dla użytkowników wykorzystujących rowery miejskie w celach komercyjnych.

Przypomnijmy, że w sobotę 21 marca wystartował siódmy sezon Lubelskiego Roweru Miejskiego w Lublinie. Zasady korzystania z miejskich rowerów nie zmieniły się. W mocy pozostaje cennik zakładający brak opłat za nieprzekraczające 20 minut wypożyczenia. Również założone w poprzednich sezonach konta użytkowników pozostają ważne. Są one aktywne, jeśli znajduje się na nich co najmniej 10 złotych lud podpięto do niego kartę kredytową.

Z systemu może skorzystać każdy pełnoletni użytkownik (osoby w wieku 13-18 lat muszą przedstawić zgodę rodziców). Wystarczy zarejestrować się w systemie np. na stronie internetowej lubelskirower.pl i zasilić konto kwotą co najmniej 10 złotych. Co ważne, w systemie nie muszą się rejestrować te osoby, które posiadają już konto Nextbike założone w dowolnym innym systemie.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną, operator systemu, Nextbike Polska przyłącza się do zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dzięki którym można zmniejszyć ryzyko zakażenia się. W ramach prac serwisowych i relokowania jednośladów, specjalnymi preparatami dezynfekowane są kierownice, siodła, linki z kodem, a także ekrany dotykowe w terminalach stacji.

Zmiana regulaminu

Lubelski Rower Miejskie poinformował wszystkich swoich użytkowników o zmianach w regulaminie, które zaczną obowiązywać od 10 kwietnia 2020 r. Główne zmiany regulaminy dotyczą tabeli opłat dodatkowych. Wśród zmian znajdują się m.in.:

– Usunięcie prywatnego zabezpieczenia z roweru miejskiego będzie kosztować użytkownika 200 złotych,

– Jazda na rowerze przez więcej osób niż dozwolona liczba będzie kosztować użytkownika 100 złotych,

– Wykorzystanie roweru do celów komercyjnych np. rozwożenie jedzenia będzie kosztować użytkownika 200 złotych,

– Pozostawienie roweru w innym miejscu niż stacja będzie kosztować użytkownika 180 złotych.

Miłośnicy dwóch kółek mogą korzystać z 961 rowerów, w tym 20 rowerów dziecięcych i 5 tandemów na 98 samoobsługowych stacjach zlokalizowanych w Lublinie i Świdniku.

CZYTAJ TAKŻE: Dostawca Uber Eats notorycznie przywłaszcza sobie rowery miejskie. Pracownicy serwisu mają dość

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.