Zmiana pogody. Słońce i falę ciepła zastąpią ulewy i burze. Zrobi się chłodniej

burza lublin wyładowanie
Burze nad Lublinem | fot. czytelniczka Dominika

Po kilku dniach temperatur przekraczających 20 st. C, czeka nas ochłodzenie. Wraz ze zmianą pogody nad nasz region nadejdą burze z gradem i opady deszczu.

AKTUALIZACJA:
► Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody w rzekach i lokalne podtopienia

Zmiana pogody. Nadciąga ochłodzenie

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenie pierwszego przed burzami z gradem dla południowej części województwa lubelskiego. Obowiązuje w czwartek, 13 maja, od godz. 14.00 do godz. 23.59.

Ostrzeżenie pogodowe dotyczy powiatów: biłgorajski, Chełm, chełmski, hrubieszowski, janowski, krasnostawski, kraśnicki, lubelski, Lublin, łęczyński, opolski, świdnicki, tomaszowski, włodawski, zamojski i Zamość.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami mały grad” – mówi Ilona Bazyluk z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych – Wydział w Warszawie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.