Możliwe gwałtowne wzrosty poziomu wody w rzekach i lokalne podtopienia

IMG 20190813 085650
Bystrzyca zalała ścieżkę rowerową pod postem na ul. Mełgiewskiej | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed gwałtownym wzrostem stanów wody w rzekach i zlewniach. Wydano pierwszy stopień ostrzeżenia hydrologicznego.

Gwałtowny wzrost poziomu wody w rzekach

W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych.

Obszar: zlewnie: Małej Wisły, Przemszy, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy, Wisłoki, Brenia, Łęgu, Nidy, Czarnej, Kamiennej, Wieprza, Bugu po Krzyczew oraz mniejsze bezpośrednie dopływy Wisły (śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie, lubelskie).

Przypomnijmy, że od godz. 14 do godz. 23.59 na terenie południowej części województwa lubelskiego obowiązuje ostrzeżenie przed burzami z gradem. Szczegóły ostrzeżenia: Zmiana pogody. Słońce i falę ciepła zastąpią ulewy i burze. Zrobi się chłodniej

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.