Zmiana organizacji ruchu na Diamentowej i Krochmalnej. Nie będzie objazdów

IMG 20180911 084756
Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Diamentowej i Krochmalnej | fot. Dominik Wąsik

Nie będzie rewolucji w organizacji ruchu przy przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Diamentowej z ul. Krochmalną, jaką ratusz planował wprowadzić w ubiegłą sobotę.

Przypomnijmy, że początkowo zmiana organizacji ruchu w rejonie przebudowywanego skrzyżowania ulicy Diamentowej z Krochmalną polegała głównie na objazdach dla kierowców i komunikacji miejskiej, by wykonawca mógł przystąpić do realizacji dalszego etapu inwestycji.

Wszystkie planowane objazdy prowadziłby przez ul. Ciepłą, której mieszkańcy protestowali przeciwko wprowadzenia takiej organizacji ruchu. O tym pisaliśmy w dniu dzisiejszym – „Nie chcemy takiej organizacji ruchu!”. Protestują mieszkańcy ul. Ciepłej [LINK]

I tak Zarząd Dróg i Mostów wraz z wykonawcą przebudowy skrzyżowania musiał zmienić plany zmiany tymczasowej organizacji ruchu. Plan został szybko zmieniony i zostanie wdrożony w środę, 19 września po porannym szczycie komunikacyjnym.

Jak pojadą kierowcy?

– Różnica będzie polegała wyłącznie na tym, że skrzyżowanie będzie znajdowało nieco bliżej „jezdnojezdniowiej” ul. Krochmalnej, a pojazdy jadące od strony dzielnicy Czuby nie będą miały wydzielonego pasa do skrętu w lewo w ul. Krochmalną w kierunku dworca PKP – wyjaśnia Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Ruch pieszy i rowerowy również zostanie przeniesiony i pokierowany po stronie lubelskiego klubu jeździeckiego. Przystanek komunikacji miejskiej dla jadących w stronę Dworca PKP zostanie zorganizowany na wysokości podpór budowanych estakad. Pomiędzy przystankiem, a tym dla jadących w stronę ul. Jana Pawła II będzie przejście dla pieszych.

– Powodem wprowadzanych zmian jest przystąpienie wykonawcy do rozbiórki jezdni ul. Krochmalnej biegnącej wzdłuż boiska, następie budowy nowej konstrukcji jezdni i łącznicy – dodaje Kieliszek.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.