Zmiana czasu na zimowy 2017. Sprawdź, kiedy przestawiamy zegarki

zmiana czasu na zimowy 2017
Zmiana czasu | fot. pixabay

Zmiana czasu na zimowy 2017. W tym roku tradycyjnie czas zimowy będzie obowiązywał od ostatniej niedzieli października. Wtedy należy przestawić zegarki o godzinę do tyłu.

 

W całej Unii Europejskiej do czasu zimowego wraca się w ostatnią niedzielę października, a na czas letni przechodzi się w ostatnią niedzielę marca.

W Polsce zmianę czasu reguluje rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 5 stycznia 2012 r. w sprawie wprowadzenia i odwołania czasu letniego środkowoeuropejskiego w latach 2012–2016.

Zmiana czasu, odbywająca się dwa razy w roku, ma się przyczynić do efektywniejszego wykorzystania światła dziennego i oszczędności energii.

 

Czytaj także: Koniec zmiany czasu z letniego na zimowy. Komisja poparła wniosek PSL

 

Zmiana czasu na czas zimowy 2017 – kiedy w tym roku?

W 2017 roku zegarki z czasu letniego na zimowy przestawiamy w nocy z soboty 28 października na niedzielę 29 października. Musimy przesunąć wskazówki zegara do tyłu, czyli z godziny 3.00 na 2.00.

Zmiana czasu na zimowy oznacza godzinę snu więcej, ale do pracowników nocny dyżur o godzinę dłużej. Warto pamiętać, że takie urządzenia jak komputery i telefony automatycznie przestawią godzinę. W tradycyjnych zegarkach musimy pamiętać o tym sami.

 

Zmiana czasu 2018. Kiedy przestawimy zegarki po raz kolejny?

Kolejna zmiana czasu nastąpi dopiero w 2018 roku. W nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni.

 

Czytaj także: Zakaz handlu w niedzielę. Od nowego roku co druga niedziela będzie bez zakupów

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.