Koniec zmiany czasu z letniego na zimowy. Komisja poparła wniosek PSL

clock 650753 1280
Koniec ze zmianą czasu na zimowy

Koniec ze zmianą czasu na zimowy miałby nastąpić 1 października 2018 roku. Czas letni miałby obowiązywać przez cały rok.

Sejmowa komisja administracji i spraw wewnętrznych poparła jednogłośnie projekt ustawy autorstwa PSL, który zakłada koniec zmiany czasu z letniego na zimowy. Przez cały rok w Polsce obowiązywałby czas letni. Na razie nie ma czym się przejmować, ponieważ ustawę czeka drugie czytanie w Sejmie.

Rozróżnienie na czas zimowy i letni stosuje się w blisko 70 krajach na całym świecie. Obowiązuje we wszystkich krajach europejskich z wyjątkiem Islandii i Białorusi. W Polsce zmiana czasu obowiązuje nieprzerwanie od 1977 roku.

Najbliższa zmiana czasu w nocy z 28 na 29 października. Cofniemy wtedy wskazówki zegarów o godzinę – z trzeciej na drugą. Czytaj więcej na ten temat – Zmiana czasu na zimowy 2017. Kiedy cofamy zegarki i o ile?

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Brawo! Wreszcie! I pozostanie letni czas, który jest dla nas korzystniejszy, bo latem mamy dłuższy dzień !

    1. Tylko jak będziesz musiał wstać zimą w środku nocy, to nie wiem, czy też będziesz się tak cieszył? A dłuższy dzień i tak miałeś latem, a skutki utrzymania przez cały rok będziesz odczuwał zimą… Każdy kij ma dwa końce…