Zmiana czasu na zimowy 2017. W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki

Zmiana czasu z zimowego na letni 2017

Zmiana czasu na zimowy nastąpi w nocy z soboty na niedzielę. Wtedy należy przestawić zegarki o godzinę do tyłu.

 

Zmiana czasu na zimowy następuje w ostatni weekend października, a konkretnie w nocy z soboty na niedzielę. Wówczas przestawiamy wskazówki zegara z godziny 3:00 na 2:00. Dzięki temu krótki zimowy dzień zaczyna się o wcześniejszej godzinie.

 

Dla równowagi, w ostatni weekend marca przestawiamy zegarki z 2:00 na 3:00, by zachód słońca następował później. Rozwiązanie to sprawia, że maksymalnie wykorzystujemy dostępne światło słoneczne.

 

Zmiana czasu na zimowy wymusza godzinne postoje środków komunikacji. Zmiana czasu na zimowy oznacza też godzinę snu więcej, ale do pracowników nocny dyżur o godzinę dłużej.

 

Warto pamiętać, że takie urządzenia jak komputery i telefony automatycznie przestawią godzinę. W tradycyjnych zegarkach musimy pamiętać o tym sami.

 

Kiedy przestawimy zegarki po raz kolejny?

Kolejna zmiana czasu nastąpi dopiero w 2018 roku. W nocy z soboty 24 marca na niedzielę 25 marca przestawimy zegarki z czasu zimowego na letni.

Koniec zmiany czasu z letniego na zimowy. Komisja poparła wniosek PSLWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.