Złodzieje aut zatrzymani w Lublinie. Przyjechali w nocy ukraść dostawczaka, na miejscu czekali już policjanci

Złodzieje samochodów zatrzymani na próbie kradzieży
Złodzieje samochodów zatrzymani na próbie kradzieży | fot. KMP Lublin

Policjanci z Lublina zatrzymali trzech mężczyzn odpowiedzialnych za kradzieże samochodów. Gdy złodzieje przyjechali ukraść dostawczaka na terenie dzielnicy Felin, na miejscu czekali już na nich policjanci. Grozi im do 10 lat więzienia.

Ukradli dwa samochody i szykowali się na trzecią kradzież

Operacyjni z mienia KMP oraz kryminalni z KWP, prowadząc czynności operacyjne, ustalili, że mężczyźni zamierzają dokonać kradzieży dostawczaka w dzielnicy Felin. Podczas nocnych działań doszło do ich zatrzymania na gorącym uczynku. Sprawcy byli kompletnie zaskoczeni i nie spodziewali się sił policji. Wartość pojazdu oszacowano na 90 tys. złotych.

Mężczyźni w wieku 51, 47 i 29 lat trafili od razu do policyjnej celi. W trakcie przeszukania na posesji jednego nich policjanci odnaleźli dwa kolejne samochody pochodzące z kradzieży. Hyundai o wartości 145 tys. złotych został skradziony pod koniec ubiegłego roku w Lublinie. Z kolei Kia prawdopodobnie pochodzi z kradzieży na terenie Niemiec. Oba pojazdy miały zmienione numery VIN.

Mieszkańcy Radomia w środę (26.04) usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie byli przesłuchiwani. Będą odpowiadać za usiłowanie kradzieży z włamaniem. 51-latek usłyszał zarzuty w recydywie. Za kradzież z włamaniem samochodu grozi kara do 10 lat więzienia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.