"Ziutek" i "Gutek" wracają na trasę turystyczną po Lublinie

"Gutek" i "Ziutek"
"Gutek" i "Ziutek"

„Ziutek” i „Gutek” wracają na trasę. Tegoroczna linia turystyczna ”T” w Lublinie będzie kursowała dwoma zabytkowymi pojazdami.

3 lipca rusza szósty już sezon wakacyjnej linii turystycznej. Obok trolejbusu Ziutek, będzie jeździć także autobus Jelcz 272 MEX o imieniu Gutek. W tym roku tematem przewodnim w Gutku będzie sport i rozrywka. Z kolei podróżując Ziutkiem dowiemy się o historii i zabytkach Lublina znajdujących się na trasie jego przejazdu.

Linia będzie kursować w każdą niedzielę lipca i sierpnia. Trolejbus i autobus odjeżdżać będą ze wspólnego przystanku Brama Krakowska 04 na ul. Królewskiej o godzinach: 15:00, 16:00 oraz 17:00.

Autobus Gutek pojedzie przez Królewską, Zamojską, al. Zygmuntowskie, al. Piłsudskiego, Narutowicza, Głęboka, Sowińskiego, al. Racławickie, Długosza, Leszczyńskiego, al. Solidarności, Wodopojną i Królewską.

Trolejbus Ziutek pojedzie przez Królewską, al. Unii Lubelskiej, Fabryczną, Wolską, Kunickiego, Zemborzycką, Diamentową, Krochmalną, Stadionową, Lubelskiego Lipca ’80, Wolską, Fabryczną, Unii Lubelskiej, Podzamcze, Unicką, Chodźki, Królewską.

Na trasie pojazdy będą mijać wiele zabytków i miejsc istotnych dla historii Lublina, a przewodnik opowie pasażerom o obiektach, które widać za oknem. Dodatkowo, zainteresowani będą mogli zgłębić tajniki dotyczące popularnych trajtków i „ogórków”. O historii tych pojazdów będą mówić członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji. Przejażdżka będzie trwać około 50 minut.

Cennik

Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych zgodnie z aktualną taryfą. U konduktora będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.