Zima drogowcom niestraszna. Kosili trawę, która była przykryta śniegiem

Drogowcy kosili trawę w śniegu
Drogowcy kosili trawę w śniegu | fot. Przemysław Górzny

Na zdjęciach widać kilku mężczyzn, którzy kosili trawę na poboczu drogi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że trawa była przykryta śniegiem.

Kosili trawę w śniegu

Do niecodziennej sytuacji doszło na początku grudnia na drodze wojewódzkiej 309 w Lesznie (woj. wielkopolskie). Kierowcy jadący DW 309 pod Lipnem zauważyli ekipę robotników koszącą pobocze.

Sęk w tym, że zamiast trawy kosili… śnieg. Zarządca drogi, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich potwierdził, że za prace przy koszeniu trawy była odpowiedzialna zewnętrza firma.

„Ostatnie zlecenie dla firmy było wysłane 4 października 2021 r. i powinno być wykonane zgodnie z umową do 3 listopada 2021 r. Wykonawca robót zgłosił natomiast, że zadysponowane prace zostały zakończone w czwartek 2 grudnia 2021 r.” – poinformował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich.

„Przedmiotowe roboty w śniegu nie były konsultowane z WZDW, w związku z czym nie będą przez nas rozliczone, a dodatkowo ich wykonawca poniesie karę finansową” – poinformował WZDW.

Drogowcy kosili trawę w śniegu
Drogowcy kosili trawę w śniegu | fot. Przemysław Górzny
Drogowcy kosili trawę w śniegu
Drogowcy kosili trawę w śniegu | fot. Przemysław Górzny

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.