Zignorował wskazania policjanta i ruszył ciężarówką w kierunku strajkujących rolników. Teraz o jego losie zdecyduje sąd

Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik
Protest rolników w Elizówce przy węźle Lublin Rudnik | fot. Dominik Wąsik

Do kolejnego niebezpiecznego incydentu na proteście rolników doszło w Ciecierzynie, gdzie kierujący ciężarówką nie dostosował się do poleceń policjanta i ruszył w kierunku strajkujących rolników.

Ruszył ciężarówką w blokadę rolników

Do zdarzenia doszło w czwartek (21.03) w Ciecierzynie przy węźle Lublin Rudnik, gdzie od środy (20.03) trwa protest rolników. Kierowcy pojazdów osobowych i dostawczych są kierowani przed blokadą na objazd drogą serwisową, a pojazdy ciężarowe zawracane w kierunku Lubartowa.

Niebezpieczny incydent miał miejsca około południa. Pod blokadę podjechał kierowca samochodu ciężarowego marki Scania, który został poinformowany przez stojącego funkcjonariusza policji, że przejazdu nie ma, musi zawrócić i jechać na wyznaczony objazd.

Kierowca scanii nie dostosował się do poleceń policjanta i ruszył prosto pod blokadę rolników. Jak przekonują policjanci, nie doszło do kontaktu pojazdu z protestującymi rolnikami. Sam kierowca ciężarówki został poddany kontroli przez policjantów.

Funkcjonariusze sporządzili dokumentację, celem skierowania przeciwko kierowcy wniosku o ukaranie do sądu.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.