Zielony przystanek już stoi przed Szpitalem Wojewódzkim. Jego cena zwala z nóg

Zielony przystanek przy szpitalu wojewódzkim na al. Kraśnickiej
Zielony przystanek przy szpitalu wojewódzkim na al. Kraśnickiej | fot. ZTM Lublin

Na przystanku Szpital Wojewódzki 02 przy al. Kraśnickiej stanął zielony przystanek. To już kolejna taka instalacja na terenie miasta. Przystanek ma „zielony dach” i „zieloną tylną ścianę.

Zielony przystanek przy al. Kraśnickiej

Zielony przystanek został zrealizowany z inicjatywy i na wniosek mieszkańców miasta w ramach VIII edycji Budżetu Obywatelskiego i jest już kolejną taką instalacją na terenie Lublina. Jeden stoi przy skrzyżowaniu al. Kraśnickiej i ul. Nałęczowskiej (Nałęczowska 01), tuż przy siedzibie Zarządu Transportu Miejskiego. Natomiast drugi przy ul. Pancerniaków, niedaleko zajezdni MPK Lublin (Pancerniaków 04).

Najnowszy ekologiczny przystanek stanął przed szpitalem wojewódzkim przy al. Kraśnickiej (Szpital Wojewódzki 02). Konstrukcję stanowi zupełnie nowa wiata przystosowana to tego typu przedsięwzięć. W skład wchodzi zielony dach i pasy zieleni z nasadzeniami w gruncie. Wyposażeniem jest m.in. pergola. Szyby wykonane są ze szkła hartowanego z oznakowaniem zabezpieczającym ptaki przed kolizją.

Na dachu o powierzchni ok. 11 mkw. posadzono rośliny odporne na miejskie warunki klimatyczne. Obejmuje krzewy wieloletnie, trawy ozdobne, pnącza i rozchodniki m.in. dereń biały, kostrzewy, proso rózgowate i bluszcz. Na docelowy efekt trzeba będzie poczekać, aż rośliny podrosną. Wykonawca przystanku został zobowiązany do rocznego utrzymania roślinności na tym obiekcie.

„Pielęgnacja roślinności obejmuje zabiegi w postaci nawożenia, nawadniania, odchwaszczania, cięcia, ochrony roślin przed chorobami i szkodnikami, wymiana chorych roślin na nowe oraz uzupełniania ubytków w podłożu” – informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

Koszt? Prawie 72 tys. zł

Koszt zielonej wiaty przy al. Kraśnickiej to 71 832 zł. Wykonawcą jest spółka FPP Enviro z Warszawy.

Zielony przystanek przy szpitalu wojewódzkim na al. Kraśnickiej
Zielony przystanek przy szpitalu wojewódzkim na al. Kraśnickiej | fot. ZTM Lublin
Zielony przystanek przy szpitalu wojewódzkim na al. Kraśnickiej
Zielony przystanek przy szpitalu wojewódzkim na al. Kraśnickiej | fot. ZTM Lublin

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Randalk, jakie PISiory?! Skoro władze miasta są lewicowe i PIS nie ma tutaj nic do rzeczy. Może mieszkańcy Lublina następnym razem pomyślą zanim krzyżyk przy nazwisku Żuk postawią… Polecam najpierw zapoznać się z tym kto władzę sprawuje w mieście a później się wypowiadać. Nie tylko PIS publiczne pieniądze kradnie 😉

  2. Tępota ludzka jest przeogromna. I myślę tu o komentującym, niejakim „randalaku”, który nie wie kto rządzi naszym Miastem.
    Zamilknij człowieku. Nie kompromituje się.
    A co do przystanku, to chciałabym go zobaczyć za rok – po zimie i letnich upałach.
    Ten skrawek ziemi na tyłach przystanku będzie musiał być podlewany codziennie, jeśli lato będzie słoneczne. Oczywiście, jeśli firma będzie dalej funkcjonować.
    Pozdrawiam odpowiedzialnych za utrzymanie roślin przy życiu.