Zieleń na przystanku za 72 tys. złotych

Zielony przystanek przy al. Kraśnickiej (Nałęczowska 01)
Zielony przystanek przy al. Kraśnickiej (Nałęczowska 01) | fot. MPK Lublin

Dwie firmy są zainteresowane stworzeniem zielonego przystanku przy Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy al. Kraśnickiej. Najtańsza oferta opiewa na kwotę 72 tys. złotych.

Zielony przystanek przy al. Kraśnickiej

O zlecenie walczą dwie firmy: FPP Enviro z Warszawy (71,8 tys. zł) i MM2021 z Koźmin Wielopolskich (72,4 tys. zł). Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie zamierzał na to zadanie wydać maksymalnie 90 tys. zł. Jak informuje ZTM, teraz oferty zostaną sprawdzone pod kątem poprawności formalnej, w tym kompletności złożonych dokumentów.

Elementy konstrukcyjne obiektu muszą być wykonane z profili stalowych i zabezpieczone antykorozyjnie. Wypełnienia ścian tylnej i bocznych muszą stanowić szyby hartowane o grubości min. 8mm. ZTM chce, by siedziska i oparcia były wykonane z listew drewna iglastego zabezpieczone impregnatem grzybobójczym i polakierowane lakierem bezbarwnym. Długość ławki przewidziano na całej długości wiaty.

Zieleń na przystanku

Wykonawca będzie musiał zastosować różne gatunki roślin z rodzaju Sedum L. (rozchodnik), które będą odporne na ekstremalne warunki pogodowe i niekorzystne oddziaływanie czynników środowiska miejskiego oraz będą zdolne do czasowej retencji wody opadowej. Na dachu należy zastosować sadzonki w rozstawie co 20-30 cm na całej powierzchni dachu wiaty, ilość sadzonek min. 100 szt.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. „wiata przyjazna środowisku”… niby w jaki sposób…? ile energii i zachodu na to pójdzie a i tak uschnie wszystko… 70 tysięcy psu pod ogon…!!! całkiem już po*ało tych urzędasów…?