Ze złości podpalił synowi kombajn i ciągnik rolniczy. Straty 80 tys. zł [ZDJĘCIA]

68 129481

Policjanci zatrzymali 72-letniego mężczyznę, który podpalił kombajn i ciągnik rolniczy należący do syna. Poszkodowany wycenił straty na 80 tys. złotych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę na terenie jednej z posesji w gminie Miączyn (powiat zamojski). Dyżurny policji został poinformowany o pożarze budynków gospodarczych. W płonącym pomieszczeniu znajdowały się maszyny rolnicze – kombajn zbożowy oraz ciągnik.

Przed dotarciem na miejscu policji, akcję gaśniczą prowadziły już zastępy ochotniczych straży pożarnych z okolicznych miejscowości oraz jednostka PSP z Zamościa.

W wyniku pożaru spłonął kombajn rolniczy, nadpalony został również ciągnik rolniczy. Ogień uszkodził także dach garażu oraz znajdującą się w nim instalację elektryczną. Na szczęście w płonącym budynku nie było żadnych osób, nikt nie doznał obrażeń. Wstępnie 51-letni pokrzywdzony straty wycenił na 80 tys. zł.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że przyczyną pożaru było podpalenie, którego pod nieobecność właściciela posesji dokonał 72-letni ojciec pokrzywdzonego. Mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie.

Jak ustalili policjanci, sprawca podpalił maszyny rolnicze syna z powodu złych relacji z wnuczkiem.

Podpalił kombajn | fot. KMP Zamość Podpalił kombajn | fot. KMP Zamość

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.