ZDiM ponowił przetarg na remont kładki nad ul. Filaretów. Poprzednie dwa unieważniono przez zbyt drogie oferty

Kładka dla pieszych nad ul. Filaretów
Kładka dla pieszych nad ul. Filaretów | fot. Miasto Lublin

Zarząd Dróg i Mostów nadal szuka firmy, która podejmie się remontu kładki dla pieszych nad ul. Filaretów w Lublinie. Poprzednie dwa postępowania unieważniono przez oferty, które znacznie przekraczały przeznaczony budżet.

Problematyczna kładka nad ul. Filaretów

Zarząd Dróg i Mostów ogłosił kolejny przetarg na wyłonienie wykonawcy, który podejmie się remontu kładki dla pieszych nad ul. Filaretów w Lublinie. Zakres zadania obowiązuje m.in. wymianę płyty pomostu z ażurowej na pełną, zmianę balustrady, zakonserwowanie i zabezpieczenie przed korozją całej stalowej konstrukcji, wykonanie odwodnienia płyty pomostu wraz z przyłączeniem do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej oraz uziemienie konstrukcji stalowej kładki.

„Zmiany w budżecie miasta i Wieloletniej Prognozie Finansowej przyjęte na ostatniej sesji, pozwoliły nam na ogłoszenie kolejnego postępowania. Na realizację tego zadania zabezpieczyliśmy łączną kwotę ok. 3,6 mln zł, w tym pozyskane dofinansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej w wysokości ok. 1,2 mln zł. Pozostałą kwotę będą stanowić środki własne miasta” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

To trzecie ogłoszone postępowanie na to zadanie. Dwa poprzednie zostały unieważnione, ponieważ składane oferty przekraczały kwotę, jaką urzędnicy przeznaczyć na to zamówienie. Otwarcie ofert zaplanowano na 24 października.

Kładka niedostępna dla pieszych

W przypadku wyłonienia wykonawcy, ten będzie miał 9 miesięcy od daty podpisania umowy na wykonanie prac. Roboty związane z naprawami konstrukcji stalowej będą odbywały się przy całkowitym demontażu konstrukcji stalowej i wykonywaniu robót na stanowisku roboczym w granicach pasa drogowego.

Na czas prowadzonych prac kładka zostanie wyłączona z użytku, a piesi będą musieli korzystać z przejść dla pieszych w rejonie ronda Mokrskiego i skrzyżowania z ul. Leona Urmowskiego.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.