Zbiórka pieniędzy dla 10-letniej Oliwki, która walczy o każdy oddech. Dziewczynka jest nieuleczalnie chora

oliwia tomczyk leczenie lublin

Mukowiscydoza to nieuleczalna choroba, z którą walczy 10-letnia Oliwka z Lublina. Trwa zbiórka pieniędzy na specjalną kamizelkę, która pomoże jej w codziennym funkcjonowaniu.

Oliwka Tomczyk to 10-letnia mieszkanka Lublina. Od urodzenia walczy z mukowiscydozą, nieuleczalną chorobą, która wyniszcza jej organizm. Utrudnia jej normalne funkcjonowanie, choć na pierwszy rzut oka to zdrowa dziewczynka.

Choroba ta nieodwracalnie wyniszcza jej płuca, wątrobę i trzustkę oraz znacznie skraca długość życia. Średni wiek, w którym umierają chorzy na mukowiscydozę to zaledwie 24 lata.

Przyczyną mukowiscydozy jest mutacja genu CFTR, który odpowiada za właściwy transport soli i wody w komórkach. W rezultacie organizm chorego wytwarza nadmiernie lepki śluz, który blokuje i zaburza funkcje gruczołów w układzie pokarmowym i oddechowym.

IMG 20190802 182657

Dziewczynka potrzebuje naszej pomocy. Jej rodzice założyli zbiórkę na Fundacji Mam Serce – potrzeba około 32 tysięcy złotych na zakup specjalnej kamizelki, która odpowiada za rehabilitację górnej części ciała, stymulując w ten sposób układ oddechowy i limfatyczny.

Pieniądze należy wpłacać na konto Fundacji Mam Serce. W tytule przelewu należy wpisać Oliwia Tomczyk. Nazwa banku: Millennium Bank i numer konta: 26 1160 2202 0000 0001 6899 7325.

Przez dolegliwości związane z chorobą Oliwka zaczęła tracić słuch, stała się bardzo wrażliwa na bodźce, takie jak światło, hałas, gwałtowne zdarzenia. Dlatego rodzice zdecydowali o indywidualnym toku nauczania. Oliwia jest bardzo ambitna, ale to, że nie słyszała na lekcjach tego, co mówią nauczyciele, bardzo ją frustrowało.

Na portalu siepomaga.pl utworzona zbiórkę, której celem jest zebranie 12 tysięcy złotych na zakup aparatu słuchowego i opłacenie terapii wspomagającej. Link do zbiórki – TUTAJ.

IMG 20190113 101448

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.