Zażądali pieniędzy, grozili 17-latkowi pobiciem. Nastolatkowie są już w rękach policji

Zażądali pieniędzy, grozili 17-latkowi pobiciem. Nastolatkowie są już w rękach policji
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali trzech młodych mieszkańców Łęcznej, którzy w ubiegłą niedzielę grozili 17-latkowi pobiciem i próbowali od niego wymusić 50 złotych.

Zażądali od 17-latka 50 złotych i grozili mu pobiciem

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 18 na deptaku w Łęcznej. Kiedy ze sklepu wyszedł 17-letni mieszkaniec miasta podeszło do niego trzech młodych mężczyzn. Zażądali od niego 50 złotych następnie grozili pobiciem.

„17–latek powiedział, że pieniądze ma w domu. Wtedy poszli za nim i czekali na obiecaną gotówkę na korytarzu w bloku. Nastolatek schronił się w mieszkaniu swoich dziadków i opowiedział o całej sytuacji. Następnie o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci” – mówi asp. Magdalena Krasna, oficer prasowa KPP w Łęcznej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcami tego zdarzenia. Na podstawie zgromadzonych materiałów w tej sprawie wytypowali podejrzanych. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj 14–latkowie i 17–latek. Wszyscy to mieszkańcy Łęcznej.

„Policjanci przedstawili im zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Nieletni sprawcy po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni do domu. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich” – informuje asp. Krasna.

Z kolei 17-letni trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.