Zażądali pieniędzy, grozili 17-latkowi pobiciem. Nastolatkowie są już w rękach policji

Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Policjanci zatrzymali trzech młodych mieszkańców Łęcznej, którzy w ubiegłą niedzielę grozili 17-latkowi pobiciem i próbowali od niego wymusić 50 złotych.

Zażądali od 17-latka 50 złotych i grozili mu pobiciem

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 18 na deptaku w Łęcznej. Kiedy ze sklepu wyszedł 17-letni mieszkaniec miasta podeszło do niego trzech młodych mężczyzn. Zażądali od niego 50 złotych następnie grozili pobiciem.

„17–latek powiedział, że pieniądze ma w domu. Wtedy poszli za nim i czekali na obiecaną gotówkę na korytarzu w bloku. Nastolatek schronił się w mieszkaniu swoich dziadków i opowiedział o całej sytuacji. Następnie o zdarzeniu zostali powiadomieni policjanci” – mówi asp. Magdalena Krasna, oficer prasowa KPP w Łęcznej.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania za sprawcami tego zdarzenia. Na podstawie zgromadzonych materiałów w tej sprawie wytypowali podejrzanych. Już po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zostali zatrzymani. Okazali się nimi dwaj 14–latkowie i 17–latek. Wszyscy to mieszkańcy Łęcznej.

„Policjanci przedstawili im zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Nieletni sprawcy po wykonanych czynnościach zostali zwolnieni do domu. Ich sprawą zajmie się Sąd Rodzinny i Nieletnich” – informuje asp. Krasna.

Z kolei 17-letni trafił do policyjnej celi. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.