Zawyją syreny w Lublinie. Ćwiczenia dotyczące zagrożenia z powietrza

W dniu 12 maja (wtorek) w Lublinie może zostać uruchomiony system syren alarmowych z serią sygnałów treningowych.

We wtorek, 12 maja, w godz. 6.00-19.00, na terenie miasta Lublin może zostać uruchomiony system syren alarmowych z serią sygnałów treningowych.

W związku z prowadzonymi ćwiczeniami taktyczno-specjalnymi pod kryptonimem Renegade-Kaper, mogą zostać uruchomione treningowe syreny alarmowe dotyczące zagrożenia z powietrza. Ogłoszenie alarmu nastąpi poprzez emisję sygnału akustycznego modulowanego przez 3 minuty. Odwołanie alarmu oznajmi 3 minutowy sygnał akustyczny ciągły.

Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności. Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego prosi mieszkańców o niepodejmowanie w związku z włączeniem syren żadnych działań.

fot. Wikipedia

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.