Zawodnik Górnika Łęczna zdyskwalifikowany na dwa mecze

Łukasz Tymiński został w środę zdyskwalifikowany przez Komisję Ligi Ekstraklasy S.A. na dwa mecze. To efekt brutalnego faulu jakiego dopuścił się na zawodniku Cracovii Damianie Dąbrowskim.

W 70. minucie niedzielnego spotkania Górnik Łęczna – Cracovia mający już na swoim koncie żółta kartkę Tymiński brutalnie sfaulował Damiana Dąbrowskiego. W efekcie tego starcia Dąbrowski musiał z kontuzją opuścić boisko. Sędzia Jarosław Przybył nie ukarał zawodnika z Łęcznej nawet żółtą kartką. Gdyby Tymiński ją otrzymał Górnik kończył by mecz w osłabieniu.

Komisja Ligi nie miała jednak wątpliwości, że sytuacja z 70. minuty  została przez sędziego źle oceniona.

„Kolegium Sędziów PZPN potwierdziło fakt, że sędzia nie dostrzegł zachowania Łukasza Tymińskiego z 70 minuty meczu, które pozwoliłoby mu na prawidłową ocenę całości zdarzenia. W związku z tym zgodnie z regulaminem dyscyplinarnym PZPN Komisja Ligi nałożyła karę dyskwalifikacji na zawodnika. Łukasz Tymiński złożył wyjaśnienia na posiedzeniu Komisji Ligi.” – zaznaczył przewodniczący Komisji Ligi, Zbigniew Mrowiec. „Zachowania zawodników narażające kolegów z boiska na poważne urazy zdrowotne, a nawet ryzyko zakończenia kariery piłkarskiej, nie będą przez nas tolerowane.” – dodał Zbigniew Mrowiec.

(fot. Górnik Łęczna)

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.