Zawodnicy klubu sportowego MKS „Sygnał” jeszcze w tym roku skorzystają z nowego zaplecza sportowego

Nowe zaplecze MKS „Sygnał” w klubowych barwach
Nowe zaplecze MKS „Sygnał” w klubowych barwach | fot. Miasto Lublin

Dobiegają końca prace związane z budową zaplecza sportowego klubu MKS „Sygnał” przy stadionie na ul. Zemborzyckiej. W ostatnich dniach budynek przybrał klubowe barwy. Inwestycja pochłonęła ponad 2,7 mln zł.

Nowe zaplecze sportowe MKS „Sygnał”

W ramach inwestycji wykonano remont istniejącego budynku szatniowego o powierzchni 236 m kw. oraz jego kompleksową rozbudowę. Od strony zachodniej budynku wyburzono schody i platformę z murkiem oraz dobudowano w tym miejscu dwukondygnacyjną nową część, dzięki czemu zwiększono powierzchnię użytkową zaplecza o blisko 230 m kw.

Istniejące szatnie, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze przeszły generalny remont wraz z pełną wymianą infrastruktury i tynków, instalacji oraz malowaniem. Z kolei w nowo wybudowanej części w przyziemiu znalazły się dwa nowe pomieszczenia gospodarcze oraz trzy ogólnodostępne toalety, zaś na wyższej kondygnacji – pokój sędziów, trzy szatnie i natryski.

Cały budynek po rozbudowie otrzymał ocieplenie ścian zewnętrznych, pokrycie dachowe, izolację pionową fundamentów, nowe schody i opaski z kostki brukowej. Inwestycja zakładała również wykonanie robót sanitarnych, instalacji ciepłej i zimnej wody, elektrycznej, centralnego ogrzewania, wentylacji i teletechnicznej.

Wszystkie prace na zewnątrz budynku – termomodernizacyjne, dekarskie i brukarskie już się zakończyły. Aktualnie wewnątrz budynku trwa malowanie ścian oraz montaże sufitów podwieszanych, stolarki drzwiowej, oświetlenia i osprzętu elektrycznego, zaś w łazienkach sanitariatów i armatury.

Miejska inwestycja za ponad 2,7 mln zł powinna zakończyć się w listopadzie.

Inwestycje dzięki BO

To już kolejny projekt z Budżetu Obywatelskiego realizowany na kompleksie sportowym przy ul. Zemborzyckiej. Trzy lata temu powstało w tym miejscu pełnowymiarowe boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, dokupiono także specjalistyczne urządzenia do pielęgnacji murawy stadionu, a rok później wykonano profesjonalne nawodnienie boiska oraz poprawiono infrastrukturę wokół.

Zobacz także: Budżet Obywatelski 2024. Mieszkańcy zdecydują, na co przeznaczyć ponad 14 mln zł. Jak zagłosować?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.