Zatrzymany do kontroli drogowej wpadł z nielegalnymi papierosami. Straty Skarbu Państwa na 30 tys. złotych

Nielegalne papierosy w bagażniku
Nielegalne papierosy w bagażniku | fot. KMP Lublin

To miała być rutynowa kontrola drogowa, a skończyło się ujawnieniem 1200 paczek nielegalnych papierosów. Straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 30 tys. złotych.

Wpadł z nielegalnymi papierosami podczas kontroli drogowej

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej w Lublinie zatrzymali do rutynowej kontroli samochód marki Fiat, za którego kierownica siedział 57-latek. Podczas czynności funkcjonariusze zwrócili uwagę na przewożony bagaż. Jak się okazało, w pojeździe znajdowała się nielegalna kontrabanda.

Kierowca w aucie przewoził kilkadziesiąt paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Była to tylko część kontrabandy, posiadana przez 57-latka. Na terenie jego posesji policjanci odnaleźli dodatkowe kilkaset paczek. Łącznie zabezpieczono 1200 paczek nielegalnych papierosów – mówi nadkom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Wstępne obliczenia wskazują, że gdyby towar trafił na rynek, to straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconych należności podatkowych wyniosłyby blisko 30 tys. złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, sprawdzają, skąd pochodzi zabezpieczony towar.

Posiadanie papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz wprowadzanie ich do obrotu stanowi naruszenie przepisów karno-skarbowych i zagrożone jest karą grzywny i przepadkiem nielegalnego towaru.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.