Sprawdź, gdzie uzyskać zaświadczenie o niekaralności w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zanim pracodawca podpisze z pracownikiem umowę o pracę, często wymaga przedstawienia mu aktualnego zaświadczenia o niekaralności. Sprawdź, gdzie uzyskać zaświadczenie w Lublinie.

Jednostką wydającą zaświadczenia o niekaralności jest Krajowy Rejestr Karny. Zaświadczenie można uzyskiwać „tradycyjnie” oraz przez internet. Metoda tradycyjna wymaga udania się do punktu przy sądzie.

W Lublinie zaświadczenie o niekaralności można uzyskać w Krajowym Rejestrze Karnym, który mieści się w siedzibie Sądu Rejonowego Lublin-Zachód przy ul. Konrada Wallenroda 4d, parter, pok. 009a, tel.: +48 81 477 51 00.

Godziny przyjmowania interesantów:

Poniedziałek: 8:00-15:00 i 15:30-18:00

Wtorek-Piątek: 8:00-15:00

Koszt uzyskania zaświadczenia o niekaralności wynosi 30 złotych. Szczegółowe informacje znajdziecie na tej stronie – link

Zaświadczenie przez internet

Drugą metodą uzyskania zaświadczenia jest internet. Ten sposób pozwala na załatwienie sprawy online i kosztuje 20 zł. Skorzystanie z metody internetowej wymaga użycia Profilu Zaufanego ePUAP, który można wyrobić nawet bez chodzenia do urzędu, za pośrednictwem e-bankowości.

Dostęp do Krajowego Rejestru Karnego online odbywa się przez stronę ekrk.ms.gov.pl, na której bez wychodzenia w domu uzyskamy zaświadczenie o niekaralności.

Ważność zaświadczenia o niekaralności

Od momentu wystawienia zaświadczenie o niekaralności zachowuje ważność przez sześć miesięcy. Po tym okresie konieczne jest złożenie kolejnego wniosku o wydanie zaświadczenia.

Czytaj także: Sprawdź, gdzie wyrobić książeczkę sanepidowską w LublinieWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.