Sprawdź, gdzie uzyskać zaświadczenie o niekaralności w Lublinie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Zaświadczenie o niekaralności może być wymagane od kandydatów na stanowiska, na które ustawa wymaga niekaralności. Sprawdź, gdzie uzyskać zaświadczenie w Lublinie.

Gdzie Lublin zaświadczenie o niekaralności

Zanim pracodawca podpisze z pracownikiem umowę o pracę, często wymaga przedstawienia mu aktualnego zaświadczenia o niekaralności.

Jednostką wydającą zaświadczenia o niekaralności jest Krajowy Rejestr Karny. Zaświadczenie można uzyskiwać „tradycyjnie” oraz przez internet. Metoda tradycyjna wymaga udania się do punktu przy sądzie.

Zaświadczenie o niekaralności w Lublinie można uzyskać w Krajowym Rejestrze Karnym, który mieści się w siedzibie Sądu Rejonowego Lublin-Zachód przy ul. Konrada Wallenroda 4d, parter, pok. 009a, tel.: +48 81 477 51 00.

Interesanci są przyjmowani od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

Ile kosztuje zaświadczenie o niekaralności?

Koszt uzyskania zaświadczenia o niekaralności wynosi 30 złotych. Za udzielenie informacji o podmiocie zbiorowym z Krajowego Rejestru Karnego pobiera się opłatę w wysokości 30 zł.

Opłatę można uiścić w formie znaków opłaty sądowej (eznak), gotówką w kasie sądu lub na rachunek bankowy Ministerstwa Sprawiedliwości:

Ministerstwo Sprawiedliwości
Al. Ujazdowskie 11, 00-950 Warszawa
NBP O/O Warszawa
PL 77 1010 1010 0400 1922 3100 0000

W tytule przelewu należy wskazać imię i nazwisko osoby lub nazwę podmiotu zbiorowego, których dotyczyć ma informacja z Krajowego Rejestru Karnego oraz datę oznaczoną we wniosku lub zapytaniu jako data wystawienia.

W przypadku wpłat na konto należy o przedłożenie kopii potwierdzenia przelewu przy składaniu wniosku.

Zaświadczenie o niekaralności przez Internet

Drugą metodą uzyskania zaświadczenia o niekaralności jest Internet. Ten sposób pozwala na załatwienie sprawy przez Internet i kosztuje 20 zł.

Skorzystanie z metody internetowej wymaga użycia Profilu Zaufanego ePUAP, który można wyrobić nawet bez chodzenia do urzędu, za pośrednictwem e-bankowości.

Dostęp do Krajowego Rejestru Karnego online odbywa się przez stronę ekrk.ms.gov.pl, na której bez wychodzenia w domu uzyskamy zaświadczenie o niekaralności.

Ważność zaświadczenia o niekaralności

Od momentu wystawienia zaświadczenie o niekaralności zachowuje ważność przez sześć miesięcy. Po tym okresie konieczne jest złożenie kolejnego wniosku o wydanie zaświadczenia.

Czytaj także: Sprawdź, gdzie wyrobić książeczkę sanepidowską w Lublinie

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.