Zarobki w Biedronce 2021 po podwyżkach od stycznia. Zobacz, ile zarabiają pracownicy

biedronka
Biedronka | materiały prasowe Biedronka

Pracownicy sklepów sieci Biedronka w styczniu 2021 roku otrzymali podwyżki pensji. Dotyczy to zarówno kasjerów, jak i pracowników centrów dystrybucyjnych. Zobacz, na jakie pensje mogą liczyć pracownicy Biedronki.

Zarobki w Biedronce. Podwyżki płac w 2021 roku

Styczniowe podwyżki 2021 w Biedronce otrzyma aż 58 tys. pracowników zatrudnionych przez największego prywatnego pracodawcę w Polsce. Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci Biedronka, zatrudnia ponad 70 tys. osób. Większość z nich pracuje w blisko 3100 sklepach, ulokowanych w ponad 1100 miejscowościach w całej Polsce oraz w 16 centrach dystrybucyjnych.

Na podwyżki mogą liczyć pracownicy sklepów zatrudnieni na wszystkich stanowiskach (pracownicy sklepów, sprzedawcy i sprzedawcy-kasjerzy), włączając kierowników sklepów, a w centrach dystrybucyjnych zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych.

„Jest dla nas jasne, że za sukcesem Biedronki zawsze stoi wytrwała praca tysięcy pracowników. Poprzez kolejne podwyżki chcemy docenić ich codzienne wysiłki. Wcześniej otrzymali rabaty na zakupy o wartości do 1000 zł, doładowanie kart przedpłaconych do 570 zł oraz dodatkowe nagrody w ciągu roku” – mówi Jarosław Sobczyk, dyrektor personalny i członek zarządu Jeronimo Martins Polska.

Zarobki w sklepach sieci Biedronka. Podwyżki w 2021 roku

Podwyżki dla pracowników sklepów sieci Biedronka w 2021 roku wyniosą 200 zł brutto miesięcznie. Od stycznia 2021 r. osoby początkujące, zatrudnione w Biedronce na pełny etat na najpopularniejszym stanowisku sprzedawcy-kasjera, będą mogły zarobić – w zależności od lokalizacji – od 3250 zł do 3600 zł brutto, wliczając w to nagrodę za obecność (czyli brak nieplanowanych nieobecności). Najniższa pensja na tym stanowisku jest wyższa od pensji minimalnej o ponad 16 proc.

Pracownicy sklepów sieci Biedronka mogą też liczyć na podwyżki stażowe po pierwszym oraz trzecim roku pracy. W przypadku doświadczonych sprzedawców-kasjerów ze stażem trzech lat pracy w Biedronce, wysokość miesięcznych zarobków od stycznia 2021 r. wyniesie od 3400 zł w mniejszych miejscowościach do 3850 zł brutto w największych miastach. Pracownicy sieci Biedronka mogą otrzymać też miesięczną premię uznaniową, uwzględniającą wyniki sklepu i jakość obsługi, której wartość nie ulegnie zmianie.

Zarobki w Biedronce 2021. Podwyżki w centrach dystrybucji

W 2021 roku podwyżki zarobków otrzymali również pracownicy w centrach dystrybucji. Podwyżki we wszystkich 16 centrach dystrybucyjnych, podobnie jak w sklepach, wyniosą 200 zł brutto, a objęci zostaną nimi pracownicy zatrudnieni na stanowiskach: magazynier, magazynier kompletacji i inspektor ds. administracyjno-magazynowych.

Po wzroście wynagrodzeń, od stycznia 2021 r., pensje osób zatrudnionych na tych stanowiskach, w zależności od stażu pracy oraz lokalizacji, wyniosą od 3600 zł do 4750 zł brutto przy uwzględnieniu nagrody za obecność w danym miesiącu.

Ponadto, pracownicy objęci podwyżkami stażowymi, w przypadku przekroczenia stażu pracy wynoszącego 1 rok lub 3 lata, otrzymają dodatkową podwyżkę wynagrodzenia podstawowego właściwą dla ich progu stażowego. Dotyczy to zarówno pracowników w sklepach, jak i w centrach dystrybucyjnych.

Biedronka oferuje swoim pracownikom pakiet świadczeń pozapłacowych, obejmujący 19 programów – badania profilaktyczne, paczki na święta, wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach życiowych, czy kolonie, turnusy rehabilitacyjne i obozy językowe, a także wyprawki dla noworodków i pierwszaków – dzieci pracowników.

W kwietniu 2020 roku 46 tysięcy pracowników sieci Biedronka otrzymało specjalną nagrodę roczną im. Elisio Alexandre Soares dos Santos w wysokości 2300 zł brutto.

SUGERUJEMY: Płaca minimalna wzrośnie w 2021 roku. Jaka pensja na rękę netto i brutto?

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.