Zarezerwowały mieszkanie w Neapolu. Na miejscu okazało się, że nie ma takiego adresu

Faceless man hacker working on a laptop on a binary code background
Fot. Adobe Stock

Ponad 2 tys. zł straciły dwie 20-latki, które chciały wynająć mieszkanie w Neapolu. Na portalu społecznościowym znalazły interesujące je ogłoszenie. Niestety wpłaciły również zaliczkę. Gdy jedna z nich dotarła do Włoch, na miejscu okazało się, że takiego adresu po prostu nie ma.

Kontakt z wynajmującym się urwał

We wtorek do komisariatu w Terespolu zgłosiła się 20-latka, która została oszukana. Kobieta wspólnie ze swoją koleżanką planowały wyjazd na wymianę studencką do Neapolu. Na portalu społecznościowym znalazły ogłoszenie dotyczące wynajmu mieszkania. Oferującym miał być obywatel USA.

Zgodnie z ustaleniami 20-latka przesłała na wskazane konto zaliczkę w kwocie 150 euro. Druga z 20-latek również przesłała gotówkę. W jej wypadku była to kwota 300 euro.

Zobacz aktualne konkursy na Spotted Lublin:

Po tym w wyznaczonym terminie jedna z kobiet wyjechała do Włoch. Niestety dopiero na miejscu okazało się, że takiego adresu po prostu nie ma. Urwał się również kontakt z właścicielem mieszkania, który do chwili obecnej nie zwrócił wpłaconej kwoty.

Teraz ustalamy wszystkie okoliczności tej sprawy. Apelujemy o ostrożność podczas korzystania z internetowych ofert wynajmu mieszkań. Dokładnie sprawdzajmy, czy obiekt, w którym oferowane są miejsca noclegowe, rzeczywiście istnieje i jeśli to możliwe dokonujmy pełnej płatności na miejscu. Czytajmy opinie o obiekcie i wynajmującej go osobie. W ten sposób unikniemy oszustwa i ustrzeżemy się przed utratą pieniędzy — informuje komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Miałeś podobną sytuację?
Dodaj swój komentarz anonimowo

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.