Zarabiali na prostytucji. Policjanci z Lublina zatrzymali małżeństwo pod zarzutem sutenerstwa

łóżko pościel
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adobe Stock

Zatrudniali prostytutki, wynajmowali im pokoje i brali część pieniędzy, które kobiety zarobiły. Policjanci zatrzymali małżeństwo z powiatu puławskiego, które utrzymywało się z tego nielegalnego procederu. Za czerpanie korzyści z nierządu grozi im do 5 lat więzienia.

Małżeństwo zarabiało na prostytucji

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali małżeństwo z powiatu puławskiego. 67-latek i 52-latka podejrzani są o czerpanie korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne kobiety.

Z ustaleń śledczych wynika, że w okresie od 2013 r. do lipca 2023 r. udostępniali pokoje, ułatwiając w ten sposób kobietom świadczenie usług, z czego czerpali korzyści majątkowe. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy potwierdził, że małżeństwo traktowało sutenerstwo jako stałe źródło dochodu.

W ubiegłym tygodniu oboje zostali doprowadzeni do Ośrodka Zamiejscowego Prokuratury Okręgowej w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej, gdzie usłyszeli zarzuty. Odpowiedzą za sutenerstwo, które stanowiło dla nich stałego źródła dochodu.

Wobec 67-latka i 52-latki prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, poręczenie majątkowe i zakaz opuszczania kraju, połączone z odebraniem paszportów. Dodatkowo 67-latek ma zakaz prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie usług hotelarskich.

Za sutenerstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.