Zapowiada się paskudny weekend. Ponuro, deszczowo i wietrznie. IMGW wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem

opady deszczu parasol
Opady deszczu | fot. Dominik Wąsik

Przed nami weekend, który minie pod znakiem paskudnej pogody. Pochmurne niebo, deszcz i porywisty wiatr będą krzyżować nasze plany wypoczynku na świeżym powietrzu. Sprawdź prognozę pogody na weekend 17-19 lutego 2023 r.

Pogodę pod koniec tygodnia będzie kształtował głęboki i aktywny niż z frontami atmosferycznymi, przemieszczający się znad Morza Norweskiego nad środkowy Bałtyk. Przyniesie on przede wszystkim bardzo silny wiatr, ale także duże zachmurzenie i opady deszczu, lokalnie również deszczu ze śniegiem.

Pogoda na piątek 17 lutego 2023

W piątek 17 lutego ciągu dnia Polska dostanie się pod wpływ zatoki głębokiego i aktywnego niżu wędrującego znad Morza Norweskiego nad Skandynawię. W godzinach popołudniowych od zachodu dotrze układ frontów atmosferycznych i przemieści się na wschód. Z zachodu i południowego zachodu będzie napływało dość ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie będzie spadać.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Zachmurzenie duże, okresami większe przejaśnienia. Wieczorem i w nocy intensywne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 8°C. Wiatr umiarkowany w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla województwa lubelskiego ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Ostrzeżenia 1. stopnia obowiązują maksymalnie do godz. 13:00 w sobotę 18 lutego.

Pogoda na sobotę 18 lutego 2023

Polska będzie w zasięgu głębokiego i aktywnego niżu znad środkowego Bałtyku. Na południu i południowym zachodzie kraju obecna strefa frontu atmosferycznego. Z zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Wystąpią wahania ciśnienia.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami możliwy też deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna do 7°C. Wiatr dość silny, po południu słabnący do umiarkowanego, w porywach początkowo do 85 km/h, pod wieczór do 75 km/h, zachodni.

Pogoda na niedzielę 19 lutego 2023

Polska będzie w zasięgu niżu znad zachodniej Rosji. Z zachodu będzie napływała chłodna polarna morska masa powietrza.

Prognoza pogody dla województwa lubelskiego

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu i deszczu ze śniegiem, tylko na południu deszczu. Temperatura maksymalna do 4°C. Wiatr słaby, na ogół z kierunków zachodnich.

Źródło: IMGW

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.