Zapalił się dach od paneli fotowoltaicznych. Straty na 450 tys. złotych

Pożar paneli fotowoltaicznych na dachu domu przy ul. Białostockiej
Pożar paneli fotowoltaicznych na dachu domu przy ul. Białostockiej | fot. KM PSP Lublin

W środę kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem dachu domu przy ul. Białostockiej w Lublinie. Ogniem objęte był również panele fotowoltaiczne. Wstępne straty na 450 tys. złotych.

Pożar paneli fotowoltaicznych na dachu domu

Do zdarzenia doszło w środę (13.04) przy ul. Białostockiej w Lublinie. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze dachu budynku mieszkalnego. W działania gaśnicze zaangażowano cztery zastępy PSP, a także OSP Kozubszczyzna oraz OSP Radawiec Duży, w tym 27 strażaków.

„Strażacy po dotarciu na miejsce zdarzenia stwierdzili, że pali się dach budynku w zabudowie szeregowej. Dach oraz poddasze były w całości objęte pożarem. W celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia podano dwa prądy gaśnicze z zewnątrz, z czego jeden z kosza drabiny mechanicznej” – mówi kpt Andrzej Szacoń, oficer prasowy KM PSP w Lublinie.

„Po dostaniu się do środka budynku kontynuowano działania gaśnicze na poddaszu. W celu ugaszenia wszystkich zarzewi ognia niezbędne było przeprowadzenie prac rozbiórkowych na poddaszu budynku. Po zakończeniu działań gaśniczych budynek sprawdzono pod kątem obecności tlenku węgla” – dodaje kpt Szacoń.

Straty powstałe w wyniku pożaru oszacowano wstępnie na 450 tys. złotych. Wstępną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu budynku.

Pożar paneli fotowoltaicznych na dachu domu przy ul. Białostockiej
Pożar paneli fotowoltaicznych na dachu domu przy ul. Białostockiej | fot. KM PSP Lublin

Sprawdź, co może spowodować pożar instalacji fotowoltaicznej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Bylem u tego Pana na wycenie instalacji, tak to jest jak chce się mieć po taniości a nie od kogoś z doświadczeniem. Na 100 procent przyczyną pożaru był niewłaściwy montaż instalacji.

  2. Niestety każdy powinien zrozumieć że agregat na dachu może mieć różne następstwa i zawsze może nastąpić błąd montażowy lub uszkodzenie mechaniczne kabla itp. I czas pokaże jak będzie jak te panele podziałają kilka lat.

  3. Yanusz wróć ty lepiej do pieczenia chleba.
    Z dodatkowych ustaleń wychodzi, że to nie wina fotowoltaika, a system jaki jest tam zmontowany uwzględnia działania idiotów twojego pokroju na zły montaż i nie zadziała jak dojdzie do błędy montera, tak że możesz swoją opinię wsadzić w buty.