Zamość: Wysadzili w powietrze bankomat i uciekli z pieniędzmi. Samochód spalili

W nocy na ul. Reja w Zamościu doszło do wysadzenia bankomatu. Złodzieje ukradli kasety z pieniędzmi i odjechali samochodem, który następnie spalili.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed godz. 3 w nocy na ul. Reja w Zamościu. O godz. 2.43 firma monitorująca bankomat dostała sygnał o włamaniu. Wezwani na miejsce policjanci zabezpieczyli materiał z monitoringu.

 

– Sprawcy podjechali na miejsce samochodem marki audi a4. Trzech mężczyzn w kominiarkach zdetonowało bankomatu. Ich łupem padły cztery kasetki z gotówką – mówi Mariusz Sykała, naczelnik wydziału kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

 

Siła wybuchu była na tyle potężna, że elementy bankomatu przeleciały aż na drugą stronę ulicy i uderzyły w ścianę budynku. Akcja trwała zaledwie 3 minuty.

 

Samochód, którym poruszali się sprawcy został znaleziony przez policję. Znajdował się on w kompleksie leśnym w miejscowości Kąty. Złodzieje by zatrzeć ślady podpalili samochód, który kompletnie spłonął.

 

Łupem złodziei padły cztery kasety wypełnione gotówką.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. i dobrze, w kraju w którym nie idzie wyżyć trzeba sobie jakoś radzić.