Zamkną ulicę Fabryczną na kilka miesięcy. Ruch skierują na zamkniętą część ul. 1 Maja

IMG 20190122 074852
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze przed feriami zamkną dla ruchu ul. Fabryczną. Wykonawca chce przystąpić do rozbiórki mostu. Oznacza to kilkumiesięczne objazdy samochodów i komunikacji miejskiej.

Wykonawca przebudowy ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabrycznej Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów chce zamknąć dla ruchu całą ul. Fabryczną. Ma to związek rozbiórką mostu i zbudowaniem go od nowa. W czasie jej zamknięcia ruch odbywałby się objazdem przez ul. Wolską. Z kolei pojazdy komunikacji miejskiej miałyby jeździć w jednym kierunku częścią ul. 1 Maja, która aktualnie jest zamknięta.

„Wykonawca jeszcze nie złożył projektu tymczasowej organizacji ruchu w Zarządzie Dróg i Mostów. Na tę chwilę pomysł wykonawcy sprowadza się do całkowitego wyłączenia z ruchu ul. Fabrycznej i poprowadzenia ruchu kołowego ul. Wolską oraz 1 Maja w przypadku komunikacji miejskiej. Czekamy na zaopiniowany przez policję projekt czasowej organizacji ruchu” – mówi Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Kiedy ulica może być zamknięta? – „Zamknięcie ulicy wprowadzone byłoby w dni przypadające na ferie zimowe” – informuje Kieliszek.

W połowie stycznia zaawansowanie prac przy przebudowie ronda Lubelskiego Lipca ’80 i ul Fabrycznej zostało oszacowane na 5%. Pomimo niewielkiego postępu prac Ratusz jest dobrej myśli i zapewnia, że nie wpłynie to na termin ich zakończenia.

Czytaj także: Opóźniają się prace przy przebudowie ronda przy Gali. Wszystko przez pogodę

Przypomnijmy, że zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do końca października 2019 roku. W przypadku opóźnienia miasto będzie mogło nałożyć na wykonawcę kary finansowe za zwłokę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.