Opóźniają się prace przy przebudowie ronda przy Gali. Wszystko przez pogodę

IMG 20190108 084159
Prace przy przebudowie ronda Lubelskiego Lipca '80 | fot. Dominik Wąsik

Pogoda pokrzyżowała plany firmie, która przebudowuje rondo Lubelskiego Lipca ’80 i ul. Fabryczną. Drogowcy mają czas do końca października na ukończenie zadania.

Od kilku tygodni widać, a raczej nie widać postępu prac przy przebudowie ronda przy Gali i ulicy Fabrycznej. Ma to związek z warunkami atmosferycznymi, które znacznie utrudniają pracę w ziemi.

„Zaawansowanie prac jest na poziomie 5 procent. Wykonane zostały rozbiórki nieruchomości przy ul. Fabrycznej oraz konstrukcji Al. Zygmuntowskich na zakresie objętych zadaniem, trwa modernizacja uzbrojenia podziemnego, przygotowana została platforma pod palownicę” – wylicza Karol Kieliszek z lubelskiego ratusza.

Pomimo niewielkiego postępu prac Ratusz jest dobrej myśli i zapewnia, że nie wpłynie to na termin ich zakończenia. Przypomnijmy, że zgodnie z umową prace powinny zakończyć się do końca października 2019 roku. W przypadku opóźnienia miasto będzie mogło nałożyć na wykonawcę kary finansowe za zwłokę.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.