Zamieszkał z sarną, którą otrzymał od kolegi. „Opiekuje się nią od momentu urodzenia”

sarna w mieszkaniu
Zamieszkał z sarną, którą oswoił | fot. KPP Łęczna

Policjanci otrzymali informację o nietypowej współlokatorce jednego z mieszkańców gm. Łęczna. Jak się okazało, od czerwca ubiegłego roku 62-letni mężczyzna dzielił lokal z sarną.

Łęczyńscy policjanci ustalili, że jeden z mieszkańców z gminy Łęczna w swoim mieszkaniu przetrzymuje dzikie zwierzę tj. młodą sarnę bez odpowiedniego zezwolenia i zgłoszenia.

Na miejscu mundurowi potwierdzili fakt przebywania w domu sarny. Opiekun zwierzęcia tłumaczył, że sarną opiekuje się od momentu urodzenia tj. od czerwca ubiegłego roku i otrzymał ją od kolegi.

Twierdził, że zwierzę bardzo przyzwyczaiło się do niego i znalazło sobie legowisko w jego domu. O zaistniałej sytuacji został poinformowany lekarz weterynarii, zaś sarna trafiła do Ośrodka Rehabilitacji zwierząt.

Wkrótce 62-latek odpowie przed sądem, gdyż zgodnie z obowiązującymi przepisami przetrzymywanie zwierzyny bez wymaganego zezwolenia stanowi wykroczenie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Na stare lata lepiej siedzieć z mloda sarna niz z stara baba ?