Zamiast zamówionego telefonu przysłał ryż

hqdefault e1474963730504

Sprzedający zapewniał, że urządzenie jest nowe z kompletem dokumentów. Kiedy otworzyła przesyłkę zamiast telefonu w pudełku był ryż wart 1500 złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Do dyżurnego komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Chełm, która poinformowała o oszustwie. Z relacji zgłaszającej wynikało, że na jednym z portali internetowych zakupiła telefon komórkowy. Przed dokonaniem transakcji kontaktowała się ze sprzedającym, który zapewniał ją, że telefon jest nowy, posiada gwarancję oraz komplet dokumentów.

Gdy otrzymała przesyłkę, zgodnie z umową zapłaciła ponad 1500 złotych. Po otworzeniu paczki okazało się, że w opakowaniu po telefonie znajduje się ryż. Firma dostarczająca przesyłkę najprawdopodobniej wstrzyma się z przekazaniem gotówki nieuczciwemu sprzedawcy.

Policjanci wyjaśniają sprawę oraz przypominają o zachowaniu ostrożności podczas internetowych zakupów.

(fot. youtube)

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.