Założyli uprawę konopi indyjskich. Zostali złapani, gdy przyjechali podlać rośliny

Uprawa konopi indyjskich na terenie gminy Siedliszcze | fot. KPP Łęczna

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21 lat, którzy na terenie gminy Siedliszcze uprawiali konopie indyjskie. W ręce policjantów wpadli, kiedy przyjechali podlać rośliny.

W niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Łęcznej bazując na informacjach własnych pojechali w rejon gminy Siedliszcze, gdzie dwaj młodzi mężczyźni mieli założyć uprawę konopi indyjskich. Na miejscu zastali dwóch mężczyzn w wieku 20 i 21-lat, którzy przyjechali podlewać rośliny. Młodzi mieszkańcy powiatu lubartowskiego zostali zatrzymani przez łęczyńskich funkcjonariuszy.

W miejscu uprawy policjanci ujawnili i łącznie zabezpieczyli 58 sadzonek konopi indyjskich w końcowej fazie wzrostu oraz susz roślinny o łącznej wadze 200 gramów. Ponadto w trakcie przeszukania mieszkań młodych plantatorów, kryminalni ujawnili kolejne nielegalne substancje m.in. w postaci 2 sadzonek konopi we wczesnej fazie wzrostu i susz marihuany.

Obaj mężczyźni podejrzani o naruszenie przepisów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Za uprawę konopi innych może grozić kara do 8 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa.

Uprawa konopi indyjskich na terenie gminy Siedliszcze | fot. KPP Łęczna

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.