Założył na dłoń skarpetkę ze stopy, żeby nie zostawić śladów. Kto go rozpoznaje?

68 144357 g
Włamał się do restauracji i ukradł pieniądze | fot. KP Bełżyce

Policjanci z Bełżyc poszukują mężczyzny z nagrania, który w połowie lutego włamał się do jednej z restauracji pod Lublinem. Mężczyzna zdjął z nogi skarpetę i założył ją na rękę, żeby nie zostawić śladów.

Do zdarzenia doszło 17 lutego na terenie gminy Konopnica. Do jednej z restauracji włamał się nieznany mężczyzna. Pod osłoną nocy dostał się do wnętrza lokalu wykorzystując uchylone okno. Sprawca splądrował pomieszczenia restauracji, po czym zabrał pieniądze oraz saszetkę o łącznej wartości ponad 1 tys. zł.

Sprawa została zgłoszona na komisariat policji w Bełżycach. Mundurowi zabezpieczyli nagrania pochodzące z kamer wewnętrznego monitoringu. Na jednym z nagrań widać mężczyznę, który przy zgaszonym świetle wchodzi do pomieszczeń kuchni.

Dla poprawy widoczności przyświeca sobie latarką i rozgląda się po kuchennych regałach. Następnie z jednej ze stóp zdejmuje skarpetkę i zakłada sobie na dłoń, zapewne po to, by nie pozostawiać śladów na miejscu przestępstwa.

Kilka minut później inna kamera nagrała go w kolejnym pomieszczeniu restauracji. Tym razem mężczyzna jest zakamuflowany – na głowie ma założony kaptur. Kiedy zorientował się, że jego „poczynania” nawet w ciemnościach obserwuje oko kamery, próbował ją unieszkodliwić.

Aby nadal pozostać anonimowym, mężczyzna pokusił się o kolejny kamuflaż. Tym razem zdjął z wieszaka czerwony płaszcz, na schodach za szafą ukrył się i założył go na głowę. W takim przebraniu ponownie ruszył do plądrowania lokalu.

Mężczyznę poszukują teraz policjanci. Ktokolwiek rozpoznaje go na publikowanym nagraniu proszony jest o kontakt z Komisariatem Policji w Bełżycach pod nr tel. (81) 516 13 10 lub telefon alarmowy 112.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A mógł sobie drugą skarpetę wsadzić na ryja, to by go nie poznali.