Założył fikcyjną firmę, wyłudził ponad 150 tys. zł. Wziął z hurtowni 10 ton stali, za którą nie zamierzał zapłacić

Przedsiębiorca odzyskał stalowe pręty, za które 39-latek nie zamierzał zapłacić
Przedsiębiorca odzyskał stalowe pręty, za które 39-latek nie zamierzał zapłacić | fot. KMP Lublin

Operacyjni z Lublina zatrzymali 39-latka, który odpowie za wyłudzenie kilkunastu ton stali. Założył fikcyjną firmę i to na nią wyłudził zakup 10 ton stalowych prętów. Dorobił się w sumie ponad 150 tys. zł. Policjanci ustalili, że pokrzywdzonych może być znacznie więcej.

Wyłudzał towary na fikcyjną firmę

Zatrzymanie 39-latka było efektem pracy operacyjnej policjantów z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą z Lublina. Funkcjonariusze w trakcie prowadzonych czynności ustalili, że mężczyzna założył fikcyjną firmę na tzw. „słupa”. Następnie sfałszował dokumentację i przedłożył podrobione rachunki zysków i strat w hurtowni. W ten sposób chciał uwiarygodnić zarejestrowaną działalność gospodarczą i uzyskać możliwość zakupu towarów z odroczonym terminem płatności.

Ofiarą podstępu 39-latka padła jedna z firm w Lublinie. Mężczyzna, kontaktując się z firmą i przedstawiając fałszywe dokumenty, zamówił 10 ton stali o łącznej wartości ponad 150 tysięcy złotych. Materiały zostały odebrane za pośrednictwem wynajętych kierowców w dwóch turach. Oszustwo wyszło na jaw, gdy przesłane potwierdzenia płatności okazały się być fałszywe i na konto hurtowni nie wpłynęły pieniądze.

Zajmujący się sprawą policjanci zatrzymali 39-latka na terenie Radomia. Funkcjonariusze odzyskali też utracone mienie firmy z Lublina. Stalowe pręty ukryte były na dwóch posesjach. Mężczyzna usłyszał zarzuty oszustwa i na wniosek policjantów oraz prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Poszkodowanych firm może być znacznie więcej

Funkcjonariusze do chwili obecnej ustalili już kilku kolejnych pokrzywdzonych, którzy łącznie mogli zostać oszukani na kwotę około pół miliona złotych. Jednocześnie policjanci przypuszczają, że poszkodowanych może być znacznie więcej.

Jeżeli jakaś firma została oszukana w podobny sposób na przestrzeni ostatnich miesięcy, powinna skontaktować się z wydziałem dw. z przestępczością gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przy ul. Północnej 3 telefon – 47 811 53 14 lub z najbliższa jednostką Policji pod numerem 112.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.