Zakończyła się rozbudowa ul. Raszyńskiej. W przyszłym tygodniu rozpoczną się odbiory wykonanych robót

Rozbudowana ulica Raszyńska w Lublinie
Rozbudowana ulica Raszyńska | fot. Miasto Lublin

Ku końcowi dobiegły prace na ulicy Raszyńskiej, gdzie przebudowany został odcinek od skrzyżowania z ul. Lazurową do ul. Laskowej. ZDiM zapowiada, że w przyszłym tygodniu rozpoczną się odbiory wykonanych robót.

Raszyńska po przebudowie

Rozbudowa ul. Raszyńskiej objęła ponad 800-metrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Lazurową do wysokości posesji ul. Raszyńska 63. Drogowcy wybudowali też ul. Tarninową na odcinku od ul. Raszyńskiej do skrzyżowania z ul. Skubiszewskiego.

W ramach inwestycji wykonano kanalizację deszczową. Wykonawca zbudował także oświetlenie drogowe oraz przebudował sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż ulicy powstała jednostronna, ale dwukierunkowa ścieżka rowerowa, a piesi otrzymali nowe chodniki.

Dodatkowo wykonano również remont około 300-metrowego odcinka ul. Raszyńskiej nieobjętego główną inwestycją, czyli od posesji 63 do ul. Laskowej.

Po odbiorach i uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, ulica zostanie udostępniona kierowcom.

Wartość robót budowlanych to około 10 mln złotych.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.