Zakończenie roku szkolnego 2019. Uczniowie będą mieli dłuższe wakacje

9842222 uczniowie w szkole 900 555
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Koniec roku szkolnego 2018/2019 nie odbędzie się w zaplanowanym terminie. Skróceniu roku szkolnego potwierdza oficjalnie MEN. Kiedy jest zakończenie roku szkolnego 2019?

Zgodnie z harmonogramem na rok szkolny 2018/2019 zakończenie roku szkolnego powinno wypadać 21 czerwca. Jednak premier Mateusz Morawiecki w połowie maja zdradził rządowy pomysł o skróceniu roku szkolnego, by uczniowie mieli dłuższe wakacje.

Oczekiwali tego rodzice, nauczyciele i uczniowie. Dlatego podjęliśmy decyzję, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się przed długim weekendem. Po co utrudniać, jak można ułatwić. No i wakacje będą dłuższe” – mówił premier Mateusz Morawiecki w Zawierciu na Śląsku.

Zmiana jest podyktowana ze względów praktycznych. Koniec roku szkolnego jest w piątek 21 czerwca, po przypadającym w tym roku 20 czerwca święcie Bożego Ciała, które jest dniem wolnym.

Zakończenie roku szkolnego 2019 – kiedy? [DATA]

Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło nową oficjalną datę zakończenia roku szkolnego 2018/2019. Nowy Minister Edukacji, Dariusz Piontkowski w następnym tygodniu ma podpisać rozporządzenie.

Zajęcia w szkołach skończą się w tym roku 19 czerwca, zgodnie z zapowiedzią pana premiera Morawieckiego. Kończymy konsultacje i uzgodnienia projektu rozporządzenia” – czytamy na Twitterze MEN.

Wcześniejsze zakończenie roku szkolnego 2018/2019 oznacza, że dzieci będą miały dłuższe wakacje o dokładnie dwa dni. Do szkolnych ławek uczniowie wrócą w poniedziałek 2 września.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.