Zakończenie Europejskich Dni Archeologii w Lublinie

Widok na panoramę Lublina
Zakończenie Europejskich Dni Archeologii w Lublinie | fot. Organizator

Europejskie Dni Archeologii w Muzeum Narodowym w Lublinie dobiegły końca. Uczestnicy mieli okazję odkrywać najciekawsze stanowiska archeologiczne w mieście podczas specjalnie zorganizowanego spaceru.

Archeologiczne odkrycia na spacerze

W ramach Europejskich Dni Archeologii, uczestnicy spaceru archeologicznego mieli możliwość zwiedzenia kluczowych stanowisk archeologicznych w Lublinie. Trasa spaceru obejmowała:

  • Zamek Lubelski – Punkt wyjścia, skąd rozpoczęła się podróż w przeszłość.
  • Wzgórza z Reliktami Osadnictwa Słowiańskiego – Uczestnicy zwiedzili wzgórza Czwartek i Kirkut, gdzie odkrywane były ślady osadnictwa z wczesnego średniowiecza.
  • Kurhan na Kalinowszczyźnie – Ostatni punkt trasy, który ukazał uczestnikom dawne formy pochówków.
Zabytkowy budynek w Lublinie
Zakończenie Europejskich Dni Archeologii w Lublinie | fot. Organizator

Spacer archeologiczny pozwolił uczestnikom na głębsze zrozumienie historii Lublina oraz docenienie bogactwa archeologicznych znalezisk w regionie.

Czy uczestniczyliście w Europejskich Dniach Archeologii? Jakie były Wasze wrażenia z spaceru archeologicznego? Podzielcie się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami w komentarzach!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.